Skip to content
Home » TSA išankstinė patikra: dalykai, kuriuos reikia žinoti prieš pateikdami paraišką

TSA išankstinė patikra: dalykai, kuriuos reikia žinoti prieš pateikdami paraišką

  • by

Jei dar nesvarstėte gauti TSA PreCheck, dabar – prieš įtemptą vasaros kelionių sezoną – pats metas pateikti paraišką.

„TSA PreCheck“, kaip pagreitinto oro uosto saugumo programos pradininkė, taupo laiką ir mažina stresą, verta 78 USD penkerių metų narystės mokesčio (ir 70 USD internetu arba 78 USD asmeninio atnaujinimo).

Štai ką reikia žinoti prieš pateikdami paraišką.

Su juo greičiau susidorosite su oro uosto apsauga

ELIJAH NOUVELAGE / BLOOMBERG / GETTY IMAGES

2013 m. pradėta naudoti „TSA PreCheck“ yra programa, skirta keliautojams, kuriuos JAV transporto saugumo administracija laiko mažai rizikingais. „PreCheck“ nariai oro uostuose eina per specialiai nustatytas saugumo linijas, kurios dažnai juda daug greičiau nei įprasta TSA saugumo juosta.

„PreCheck“ naudotojams nereikia nusiauti batų ar nusiauti diržų arba išimti nešiojamųjų kompiuterių ar skysčių iš savo krepšių. Keliautojai taip pat paprastai tikrinami naudojant rentgeno aparatus, o ne viso kūno skaitytuvus, su kuriais susiduria dauguma žmonių.

Kovo mėn., remiantis TSA duomenimis, 89 % PreCheck keliautojų laukė penkias minutes ar mažiau.

Tai kainuoja 78 USD, bet galite jį gauti nemokamai

Norėdami kreiptis dėl TSA PreCheck, turite sumokėti negrąžinamą 78 USD mokestį.

Tačiau daugelis kredito kortelių siūlo šio paraiškos mokesčio ataskaitinį kreditą (paprastai iki 100 USD), kurį galima naudoti kartą per ketverius ar penkerius metus kaip dalį jų privalumų, įskaitant:

Jei turite kelias kredito korteles su šia privilegija, netgi galite jomis atsiskaityti už draugų ar šeimos narių programas.

Užsiregistruokite mūsų kasdieniniam naujienlaiškiui

Tai nėra tas pats, kas Global Entry arba Clear

CAROLINE TANNER / TAŠKŲ VAIKINAS

„TSA PreCheck“ nukreipia jus į pagreitintas saugos linijas su mažiau lankų, kuriuos reikia peršokti atvykus. Tačiau tai nepadės greičiau pereiti muitinės ir imigracijos, kai grįžtate į JAV, kaip tai daro Global Entry.

Nors „Global Entry“ apima TSA PreCheck narystę, ji neveikia atvirkščiai. Jei dažnai keliaujate tarptautiniu mastu, pirmiausia kreipkitės į Global Entry, kad gautumėte prieigą prie abiejų programų privalumų už papildomus 22 USD daugiau nei TSA PreCheck.

Clear yra biometrinio tikrinimo programa, kuri siunčia narius į oro uostų apsaugos linijų priekį. Tačiau jis nepateks į TSA PreCheck juostas, jei neturite ir PreCheck.

Jis skirtas saugumui JAV oro uostuose, tačiau galite jį naudoti tarptautinėms kelionėms

Šiuo metu „TSA PreCheck“ yra prieinama daugiau nei 200 oro uostų visoje JAV, kuriuose dalyvauja daugiau nei 85 oro linijos.

Taigi, net jei keliaujate į užsienį iš JAV, saugumo proceso metu vis tiek galėsite naudotis PreCheck juostomis. Tiesiog negalėsite tuo pasinaudoti atvykę į užsienį ir grįžę į JAV

Gali prisijungti ne JAV piliečiai

Programa yra atvira JAV piliečiams, JAV piliečiams ir teisėtiems nuolatiniams gyventojams, todėl kai kurie užsienio gyventojai gali turėti teisę kreiptis. Daugiau informacijos rasite čia.

Yra 2 programos žingsniai

DANIEL ACKER / BLOOMBERG / GETTY IMAGES

Pirmiausia turite pateikti internetinę paraišką. Forma yra trumpa ir prašoma identifikuoti informaciją, įskaitant jūsų gimimo datą ir vietą, adresą, ūgį, svorį ir akių spalvą bei kitus rodiklius.

Kai būsite sąlygiškai patvirtintas, turite suplanuoti asmeninį susitikimą viename iš 400 registravimo centrų visoje šalyje, įskaitant pirštų atspaudų paėmimą ir asmens patikrinimą. Šis procesas paprastai trunka tik kelias minutes, tačiau pokalbio planavimas gali užtrukti savaites ar net mėnesius, todėl kreipkitės iš anksto.

Jei negalite suplanuoti susitikimo norimoje vietoje, patikrinkite, ar visuose jūsų regiono registracijos centruose nėra laisvų vietų. Arba apsvarstykite galimybę jį naudoti oro uoste, kurio priėmimo centre galima susitarti dėl susitikimų, jei tai atitinka jūsų kelionės planus.

Po pokalbio rezultatą gausite raštu per dvi ar tris savaites. Tačiau paraiškos būseną taip pat galite patikrinti internete.

Prie savo paskyrų ir rezervacijų turite pridėti žinomo keliautojo numerį

Net jei būsite priimtas į TSA PreCheck, automatiškai negalėsite naudoti pagreitintos saugos linijos. Nors jūs negaunate narystės kortelės, kaip tai darote su „Global Entry“, jums bus suteiktas žinomo keliautojo numeris, kurį turėsite įtraukti į savo nuolatinio keleivio paskyras arba užsakymo metu, kad jis būtų pridėtas prie jūsų rezervacijų.

Keliaudami sužinosite, ar galite naudotis TSA PreCheck juostomis, kai pamatysite tai pažymėtą įlaipinimo talone su žalia varnele. Jei jo nematote, paklauskite agentų prie savo oro linijų registracijos stalo, ar žinomo keliautojo numeris yra pridėtas prie jūsų užsakymo. Jei ne, turėtumėte turėti galimybę jį pridėti oro uoste, kad galėtumėte pasiekti PreCheck eilutes.

Jūsų narystė baigiasi kas 5 metus

PATRICK T. FALLON / BLOOMBERG / GETTY IMAGES

TSA PreCheck narystė galioja penkerius metus, o tai reiškia, kad turite iš naujo pateikti paraišką ir sumokėti paraiškos mokestį prieš pasibaigiant jos galiojimui.

Galite atnaujinti savo narystę likus šešiems mėnesiams iki galiojimo pabaigos, kad įsitikintumėte, jog narystė nenutrūksta, o procesas yra lengvesnis nei prisijungimas iš pradžių. Dauguma žmonių gali pratęsti sutartį internetu, tačiau kai kuriems gali tekti grįžti į registracijos centrą, kad užbaigtų procesą.

Atnaujinimas internetu kainuoja 70 USD, o asmeninis atnaujinimas kainuoja 78 USD. Tačiau narystę galite atnaujinti naudodami tinkamą kredito kortelę.

Galite būti diskvalifikuoti iš programos

Jei pažeidžiate federalinius saugumo įstatymus ir taisykles, pvz., trukdote saugumo operacijoms, naudojate apgaulingus dokumentus, grasinate bomba, atsinešate šaunamąjį ginklą ar atliekate įvairius kitus veiksmus, galite būti diskvalifikuoti iš PreCheck.

Jei pasikeičia jūsų asmeninė informacija, turite atnaujinti savo narystę

Jei pasikeičia jūsų vardas arba adresas, susisiekite su TSA ir sužinokite, kokius dokumentus turite pateikti, kad galėtumėte apdoroti pakeitimą.

Amžiaus apribojimų nėra

Jūs neturite būti tam tikro amžiaus, kad galėtumėte kreiptis dėl TSA PreCheck. Tačiau vaikai, sulaukę 12 metų ir jaunesni, gali naudotis juostomis keliaudami su tinkamu tėvu ar globėju, net jei jie patys nėra nariai.

Ne kiekvieną kartą galėsite naudoti greitesnes linijas

Net jei turite TSA PreCheck, kartais jums gali būti nurodyta naudoti įprastas saugos linijas. Taip gali būti dėl daugelio priežasčių, įskaitant tai, kad PreCheck uždarytas. Prieš keliaudami peržiūrėkite patikros punkto tvarkaraštį.

Tačiau jei negalite naudoti TSA PreCheck kiekvieną kartą skrendant, galbūt norėsite susisiekti su TSA ir sužinoti, ar nėra problemų dėl jūsų narystės.

Apatinė eilutė

„TSA PreCheck“ suteikė galimybę dalyvauti oro uoste daug greičiau ir lengviau skraidantiems, kurie nusprendė dalyvauti. Nors jums reikia pereiti kelis lankus, kad pateiktumėte prašymą ir pridėtumėte jį prie savo skrydžių rezervacijų, šios papildomos kelios minutės yra vertos daugelio sutaupytų minučių, kad išvengtumėte nuolat didėjančių eilių prie saugumo patikros punktų JAV oro uostuose.

Jūs netgi galite užsiregistruoti nemokamai, sumokėję už paraišką kredito kortele, kuri grąžina paraiškos mokestį.

Susiję skaitymai:

Papildoma Caroline Tanner ataskaita.