Skip to content
Home » Trumpas darbuotojų skaičius ir didelė paklausa gali sukelti katastrofą jūsų vasaros kelionių planams

Trumpas darbuotojų skaičius ir didelė paklausa gali sukelti katastrofą jūsų vasaros kelionių planams

  • by

Pasiruoškite kitai išparduotai vasarai, kai kalbama apie keliones. Visoje šalyje daugelyje pramonės šakų vis dar trūksta darbo jėgos.

Niekur tai nėra taip akivaizdu, kaip kelionių pramonėje. Remiantis naujais JAV darbo statistikos biuro duomenimis, tik kovo mėnesį buvo pridėta dar 75 000 laisvalaikio ir svetingumo darbo vietų, tačiau tikėtina, kad pramonė turės išlikti įdarbinanti, jei nori neatsilikti nuo paklausos per visą numatomą laikotarpį. užimta vasara kelionėms.

Oro transportui ypač didelę įtaką daro darbo jėgos trūkumas tokiuose sektoriuose kaip skrydžių vadovai, skrydžių palydovai, pilotai, antžeminės įgulos ir maitinimo paslaugų darbuotojai oro uostuose.

Daugelis kelionių pramonės atstovų ragina vyriausybę padėti.

„Federalinė vyriausybė gali padėti išspręsti personalo poreikius padidindama H-2B laikinųjų darbuotojų vizų viršutinę ribą ir visam laikui atleisdama grįžtančius darbuotojus nuo viršutinės ribos“, – pranešime teigė JAV kelionių asociacijos prezidentas ir generalinis direktorius Geoffas Freemanas.

JAV kelionių asociacija garsiai kalbėjo apie darbo jėgos trūkumą kelionių pramonėje nuo tada, kai 2020 m., pandemijos metu, buvo įgyvendinti vizų pakeitimai. Kai 2021 m. pramonė vėl pradėjo samdyti darbuotojus, o kelionės vėl ėmė šurmuliuoti, atrodė akivaizdu, kad JAV kelionių pramonėje vis dar nėra iki pandeminio lygio darbuotojų.

Nors praėjusią savaitę „Delta Air Lines“ vadovai per ketvirčio pajamų pokalbį teigė, kad oro linijų bendrovė ir jos pardavėjai turi pakankamai darbuotojų, daugelyje pramonės sričių vis dar trūksta darbuotojų.

Trūksta darbo jėgos, visi įdarbina

Oro uostai ypač nukentėjo nuo darbo jėgos trūkumo, kai kurie stengėsi pritraukti papildomų darbuotojų.

Phoenix Sky Harbor tarptautiniame oro uoste (PHX) kasmėnesinėse darbo mugėse pabrėžiamos atviros darbo vietos. Daugelyje darbų mokamas didesnis nei minimalus atlyginimas. Pavyzdžiai: keturios „Kind Hospitality“ veiklos vietos PHX: „Fazoli’s“ ir „OHSO“ alaus darykla 4 terminale ir du „Panera Bread“ restoranai 3 ir 4 terminaluose. Vidutinis valandinis kasininko atlyginimas yra 15,21 USD. Tai yra 1,36 USD daugiau nei Arizonos minimalus atlyginimas.

Užsiregistruokite mūsų kasdieniniam naujienlaiškiui

Pasak „Kind Hospitality“ atstovės Ashley Negron, kol šiuo metu dirbama, papildomų darbuotojų samdymas padės restoranams veiksmingiau planuoti tvarkaraštį.

Norite daugiau naujienų su oro linijomis? Prisiregistruokite gauti nemokamą TPG dvisavaitinį aviacijos informacinį biuletenį.

Ji pažymėjo, kad sunkiausias pareigas užimti buvo baristai ir virėjai, nepaisant siūlomų privilegijų, tarp kurių yra nemokama automobilių stovėjimo aikštelė, sveikatos ir gyvybės draudimas, trumpalaikis ir ilgalaikis neįgalumas, apmokamas laisvalaikis ir nemokamas maitinimas pamainoje bei maitinimas su nuolaida. ne pamainoje, siuntimo premija ir retkarčiais prisijungimo premijos.

Remiantis darbo mugės svetaine, PHX Transporto saugumo administracija taip pat samdo ir siūlo 5000 USD prisijungimo priemoką ir visą išmokų paketą, įskaitant medicinos, odontologijos, regėjimo ir federalinį pensijų planą.

Los Andželo oro uostai taip pat samdo darbuotojus, teigia Los Andželo pasaulio oro uostų verslo, darbo vietų ir socialinės atsakomybės direktorė Amber Meshack.

„Paklausiausi darbai apima mažmeninės prekybos ir maitinimo paslaugų darbuotojų pareigas, kurios ištisus metus atitinka nuspėjamus sezoninius poreikius, – sakė Meshackas. – Šiuo metu darbdaviai ruošiasi vasaros turizmo sezonui.

„Tačiau pastebėsite, kad techninės pareigos (pvz., mechanikai ir antžeminių paslaugų operatoriai), administracinės ir vadovaujančios pareigos taip pat turi didelę paklausą“, – pridūrė Meshcakas.

Tiek Finikso, tiek Los Andželo oro uostų pardavėjų atstovai pažymėjo, kad didesnis vidutinis darbo užmokestis yra konkurencinis pranašumas. Tačiau saugumo reikalavimai ir ilgas saugos ženklelių gavimo laikas gali būti iššūkis, ypač tiems, kurie nori nedelsiant pradėti dirbti.

Skrydžių vadovų trūkumas

RAFAEL CORDERO / GETTY IMAGES

Trumpas darbuotojų skaičius neapsiriboja oro uoste ir orlaiviais. Skrydžių vadovų vis dar trūksta, o tai šią vasarą gali sukelti papildomų problemų.

Praėjusiais metais dėl nuolatinio trumpo darbuotojų skaičiaus oro eismo valdymo centre Džeksonvilio mieste (Florida) prisidėjo prie nuolatinių pakopinių vėlavimų, nes orlaiviai ir įgulos nariai, skrendantys per judrią Floridos oro erdvę, negalėjo atvykti į kitas užduotis dėl prastų oro sąlygų.

Atrodo, kad situacija Džeksonvilyje ir visame pasaulyje šiek tiek pagerėjo. Tačiau Federalinei aviacijos administracijai pasamdžius ir apmokius naujus kontrolierius, didelis trūkumas FAA Niujorko srities kontrolės padalinyje šiais metais gali sukelti naujų galvos skausmų.

Nors FAA ir oro linijos šią vasarą jau ėmėsi veiksmų, kad sumažintų eismą Niujorko padangėje, kad nuimtų dalį ten esančių kontrolierių apkrovos, įstaigoje tebėra tik 54 % idealaus personalo, teigia FAA, o 81 %. vidutinis darbuotojų skaičius šalyje.

Taigi, net jei FAA ėmėsi švelninimo pastangų, perkūnija ir kiti orai šią vasarą gali sukelti didelių trikdžių šiaurės rytuose, kurie gali plisti per likusius oro linijų tinklus, nes orlaiviai, pilotai ir skrydžių palydovės užklumpa ne savo vietoje.

DOT skundų daugėja

Naujausioje JAV transporto departamento paskelbtoje oro kelionių vartotojų ataskaitoje skundų dėl oro linijų paslaugų 2022 m. padaugėjo 55,3 proc., palyginti su 49 991 skundu, gautu 2021 m.

Iš 2022 m. gautų 77 656 dokumentais pagrįstų skundų 24 647 (31,7 %) buvo susiję su skrydžio problemomis (įskaitant skundus dėl su skrydžio problemomis susijusių išlaidų kompensavimo trūkumo), 19 983 (25,7 %) buvo susiję su pinigų grąžinimu, o 12 007 (15,5 %) – su bagažu. prie duomenų.

Ką tai reiškia keliautojams

Čikagos O’Hare tarptautiniame oro uoste keliautojai praeina po TSA PreCheck patikros punkto ženklu. DANIEL ACKER / BLOOMBERG / GETTY IMAGES

Nesant jokių ženklų, kad kelionės lėktuvu sulėtėtų, ką tai reiškia šios vasaros keliautojams? Pradedantiesiems sukaupkite kantrybę.

Darbuotojų trūkumas oro uoste gali reikšti ilgesnes eiles, todėl planuokite kiek įmanoma iš anksto ir, jei reikia, turėkite atsarginį planą. Ar per atostogas jus paveikė Pietvakarių krizė, ar buvote vienas iš nelaimingų keliautojų, pametusių bagažą? Jei norite padaryti viską, kas jūsų galioje, kad šiemet išvengtumėte panašios situacijos, skaitykite toliau.

Štai keli TPG kelionių ekspertų patarimai:

  • Gaukite TSA PreCheck arba Clear, kad paspartintumėte saugumo patikrą. Jei turite abu, galite pasirinkti trumpesnę eilutę.
  • Jei įmanoma, keliaukite su rankiniu bagažu. Sutaupysite pinigų mokesčiams už bagažą, jei neturite bendros aviakompanijos kredito kortelės arba neturite elito statuso, ir jums nereikės jaudintis dėl bagažo praradimo.
  • Negalite tęsti? Krepšiui naudokite sekimo įrenginį, pvz., Apple AirTag. Tai sutaupė daug krepšių TPG rašytojams ir daugeliui skaitytojų.
  • Skriskite į pirmąjį dienos skrydį. Paprastai tai reiškia, kad jūsų lėktuvas atvyko išvakarėse, todėl yra mažesnė vėlavimo tikimybė. Skrydžiai be sustojimų taip pat yra puikus būdas išvengti netikėtų persėdimų.
  • Užsisakykite atsarginį skrydį. Jei naudosite taškus ir mylias atsarginiam skrydžiui, jei jūsų pradinis planas nukrypsta į šoną, galite sutaupyti jūsų atostogų. Tiesiog būtinai atšaukite užsakymą prieš išvykdami, kad jūsų mylios būtų pervestos į jūsų paskyrą.
  • Naudokite kreditinę kortelę, kuri apima kelionių apsaugą, pvz., kelionės nutraukimo ir atšaukimo draudimą. Net jei keliaujate su apdovanojimo bilietu, sumokėję mokesčius už bilietą naudodami vieną iš šių kortelių, būsite apsaugoti.

Apatinė eilutė

Bagažo prižiūrėtojų, skrydžių vadovų, pilotų ir personalo trūkumas saugumo patikros punktuose, registracijos staluose ir oro uosto vartuose reiškia, kad šią vasarą viskas gali būti netvarkinga.

Mažai tikėtina, kad visos laisvos darbo vietos Amerikos oro uostuose ir oro linijų bendrovėse bus laiku užpildytos įtemptam vasaros kelionių sezonui. Taigi, kiek įmanoma daugiau planuokite iš anksto ir vadovaukitės aukščiau pateiktais patarimais.

Tegu sėkmė būna tavo pusėje.