Skip to content
Home » Saulės užtemimas 2024 m.: Kelionės planavimo patarimai

Saulės užtemimas 2024 m.: Kelionės planavimo patarimai

 • by

Mažiau nei po metų plačioje JAV dalyje įvyks retas visiškas saulės užtemimas

2024 m. balandžio 8 d. mėnulis praskris tiesiai prieš saulę ir kai kuriose vietose po pietų danguje bus tamsu daugiau nei keturioms minutėms. Tai priskiriama dar geresnei kategorijai nei užtemimas, kurį kai kuriose šalies dalyse matė 2017 m. Tikėtiną populiarumą padidins tai, kad tai bus paskutinis pilnas saulės užtemimas JAV per du dešimtmečius, teigia NASA.

Geriausias žiūrėjimas bus vadinamas visumos keliu, kur mėnulis tam tikrą laiką visiškai užtemdo saulę. Grupė, kurioje tai įvyks, veiks nuo Meksikos iki Teksaso, įskaitant Dalasą-Fort Vertą, be Arkanzaso, Oklahomos, Misūrio, Ilinojaus, Ohajo, Pensilvanijos, Niujorko, Vermonto ir Meino. Prieš išeinant iš Šiaurės Amerikos, jis pasieks Naująjį Bransviką, Kanadą. Numatyta, kad visumos kelyje bus 13 JAV valstijų.

NASA įkurs grupinius žiūrėjimo centrus trijose puikiose vietose: Kervilyje, Teksase; Indianapolis; ir Klivlandas.

Jei norite pamatyti paskutinį visišką užtemimą JAV per ateinančius porą dešimtmečių, čia rasite geriausių vietų, kur jį stebėti, ir kur apsistoti, vadovas. Tačiau įspėjimas: turėsite kuo greičiau užsisakyti viešbučius, nes kai kurie jau išparduoti.

Ovalai užtemimo kelyje rodo šešėlio vietą ir formą skirtingu metu. NASA / MOKSLINĖS VIZUALIZAVIMO STUDIJA / MICHAELA GARRISON

Geriausios vietos pamatyti visišką saulės užtemimą 2024 m

Geriausias būdas pamatyti visišką Saulės užtemimą 2024 m. balandžio 8 d. yra nuvykti ten, kur yra nepertraukiama apžvalgos zona, ilgiausias visumos kiekis ir giedras oras. Kaip matote toliau pateiktame NASA žemėlapyje, kuriame pavaizduotas 2023 m. užtemimo kelias, kelios mylios bet kuria kryptimi gali dramatiškai pakeisti jūsų užtemimo trukmę ir tai, ar vis dar einate visumos kelyje.

NASA

Natūralu, kad neįmanoma numatyti orų metams iš anksto, tačiau kai kuriose srityse nepalankių orų tikimybė balandžio pradžioje yra didesnė nei kitose. Remiantis istoriniais vidurkiais, šiaurinėse žiūrėjimo valstijose debesuotumo tikimybė tą dieną yra didesnė nei pietinėse JAV stebėjimo zonose, teigia „Fox Weather“.

Jei matote, kad tą dieną orai krypsta prieš jus savo pradinėje padėtyje, rekomenduojame keltis labai anksti ir važiuoti į kitą tašką visumos kelyje (darant prielaidą, kad giedresnius orus automobiliu pasieksite per kelias valandas).

Jei 2024 m. Saulės užtemimo metu norite apsistoti viešbutyje kur nors visumos kelyje, rekomenduojame užsisakyti kuo anksčiau.

Užsiregistruokite mūsų kasdieniniam naujienlaiškiui

Daugelis viešbučių tinklų atidaro savo užsakymų kalendorius maždaug prieš 11 mėnesių, tai reiškia, kad dabar pats laikas pradėti ieškoti. Tikėtina, kad tarifai visumos kelyje, ypač kai kuriose atokesnėse vietovėse, bus gana aukšti. Tikėtina, kad susidursite su minimalių viešnagės sąlygų reikalavimais (kai kurios iš jų gali trukti net keturias dienas), nes viešbučiai siekia uždirbti kuo daugiau pinigų iš šio keturių minučių trukmės renginio. Jei galite rasti standartinius apdovanojimus naudodami viešbučio taškus, galite gauti tikrai gerą pasiūlymą, darant prielaidą, kad viešbutis neužkerta kelio apdovanojimams už ypatingą įvykį.

Skrydžių tvarkaraščiai paprastai pradedami rezervuoti maždaug prieš 11 mėnesių, todėl galite pradėti planuoti skrydžius nuo gegužės pradžios iki vidurio, jei jums reikia skristi, kad pamatytumėte saulės užtemimą.

Indiana

Geriausios vietos, kur galima pamatyti visišką saulės užtemimą Indianoje, yra Indianapolyje ir netoliese esančiame Bloomingtone (apie valandą į pietus). Šios dėmės turės ilgiausiai – maždaug keturias minutes – užtemimui žiūrėti. Numatoma, kad visiškas užtemimas prasidės 15:04 EDT Bloomington mieste ir 15:06 EDT Indianapolyje.

Jei pasirinksite Indianapolį kaip savo žiūrėjimo vietą, miestas švęs visą savaitgalį filmų, paskaitų, žaidimų, gyvų pramogų ir daugiau nuo balandžio 5 d. iki balandžio 8 d. Idealios žiūrėjimo vietos yra White River valstybinis parkas, Indianapolio automobilių greitkelio trasa ir Niufildso teritorija – graži lauko sodai ir Indianapolio meno muziejus.

Jei keliaujate ne mieste, Indianapolyje galite rinktis iš daugybės taškų viešbučių, įskaitant:

 • Crowne Plaza Indianapolis Downtown Union stotis, kurioje galite apsistoti senoviniame traukinio vagonų kambaryje.
 • Conrad Indianapolis, prabangus viešbutis Indijos centre.
 • JW Marriott Indianapolis, netoli White River valstybinio parko (oficiali užtemimo apžvalgos aikštelė).
 • „Residence Inn Indianapolis Downtown“ prie kanalo, skirtas ilgesniam laikui apsistoti netoli White River valstybinio parko.

Bloomingtone galite rasti oficialias apžvalgos aikšteles prie Lemono ežero, tačiau tikėtina, kad jų bus pridėta daugiau, kai artėja užtemimas. Netoli Bloomington miesto centro esančiame Courtyard Bloomington ir Hyatt Place Bloomington rasite nakvynę su taškais.

Meinas

Visas Meinas paprastai pritraukia minią užtemimams. Tačiau šiaurinis Meinas šiuo metu yra geriausia vieta. Jei ketinate vykti į Meiną, užsisakykite iš anksto. Houlton, Rangeley, Jackman, Carrabassett Valley ir Baxter State Park yra vienos iš geriausių valstijos vietų.

2024 m. visiško saulės užtemimo kelias šiaurės rytuose. NASA / MOKSLINĖS VIZUALIZAVIMO STUDIJA / MICHAELA GARRISON

Šiaurinėje Meino valstijoje nėra daugybės viešbučių pasirinkimų, tačiau galite naudoti taškų viešbutį kaip bazę ir važiuoti į šiaurę link visumos kelio. Štai keletas viešbučių rekomendacijų.

 • Portlando miesto kiemas / krantinė.
 • „Hilton Bangor“ „Home2 Suites“.
 • TownePlace Suites Bangor.
 • Residence Inn Bangor.

Niujorkas

Šiaurės Niujorkas bus ta vieta valstijoje, kurioje galėsite stebėti visišką užtemimą, tačiau daugelis viešbučių šiuo metu rodomi kaip nepasiekiami. Vis dėlto, nesunku stebėti, ar yra laisvų vietų, jei norima vieta (pvz., Hotel Saranac, Curio Collection by Hilton) atsirastų rezervacijai.

Visumo kelias Niujorke. ILOVENY.COM

Apsvarstykite Placido ežerą ar net visai kitą Niagaros krioklio sieną, kad pamatytumėte užtemimą, kurio netrikdo ryškios miesto šviesos ar per didelė minia. Bafalas, Ročesteris ir Sirakūzai yra vieni didesnių miestų, iš kurių atsiveria geriausi vaizdai.

Štai keletas kitų viešbučių, į kuriuos reikia atsižvelgti:

 • Miraval Berkshires kurortas ir SPA.
 • Hampton Inn Watertown.
 • Marriott Syracuse Downtown.
 • Delta Hotels Utica (Marriott Bonvoy).
 • Fairfield Inn & Suites Plattsburgh.

Kad suprastumėte, kaip strategiškai turite būti rezervuodami taškus, pažiūrėjau, kiek „Hyatt Place Niagara Falls“ apmokestino už balandžio 8 d. Lipduko šokas: vienos nakties viešnagė balandžio 8 d. kainuoja 1 014 USD. Nenuostabu, kad šiuo metu „World of Hyatt“ užsakymai neleidžiami.

Hyatt Place Niagaros krioklys Niujorke. COREY STOVIN / HYATT

Ohajas

Šis užtemimas yra didelis dalykas Ohajo valstijoje gyvenantiems žmonėms, nes, kaip rašo „Columbus Dispatch“, jie šimtus metų nesikreipė į visumos kelią.

Akronas, Klivlendas ir Deitonas yra visumos kelyje, o Kolumbas taip pat yra gana arti. Valstybė netgi sukūrė interaktyvią svetainę, kuri padėtų žiūrovams rasti geriausias žiūrėjimo vietas.

ECLIPSE.OHIO.GOV/STATE OF OHIO

Štai keli taškais palankūs viešbučiai Ohajo valstijoje:

 • Hyatt Regency Cleveland „The Arcade“.
 • Hilton Cleveland Downtown.
 • Hyatt Place Canton.
 • „Homewood Suites by Hilton Akron Fairlawn“.
 • Residence Inn Cleveland Downtown.
 • Courtyard Dayton – Deitono universitetas.

Teksasas

JAV visuma prasidės Teksase 13:27 CDT. Iš didžiosios valstijos dalies atsiveria geri vaizdai, tačiau Fredericksburg, Kerrville, Waco, Eagle Pass ir pietiniai Dalaso-Fort Verto priemiesčiai yra vienos geriausių vietų. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad paprastai Teksase balandį statistiškai tikėtina, kad dangus bus giedras. Daugelis tų vietų yra šalia didelių tarpvalstybinių kelių, jei dėl oro reikėtų pakoreguoti savo padėtį.

Keli taškais palankūs viešbučiai, į kuriuos reikia atsižvelgti keliaujant stebėti visišką saulės užtemimą Teksase, yra šie:

 • Hampton Inn Kerrville.
 • „Fairfield Inn & Suites Fredericksburg“.
 • Holiday Inn Express & Suites Eagle Pass.
 • Hampton Inn Harker Heights (atidarymas 2023 m. birželio mėn.).

Jei nerandate viešbučių Teksaso miestuose, kuriuose būtų absoliučiai geriausias vaizdas, verta ieškoti nakvynės netoliese esančiuose San Antonijuje, Dalase ir Ostine.

Jei nerandate nakvynės minėtose apžvalgos aikštelėse, nesijaudinkite. Anot užtemimo kartografų, Bostonas, Niujorkas, Filadelfija, Baltimorė ir Vašingtonas, DC, yra 200 mylių atstumu nuo visumos kelio. Jei neprieštaraujate vairuoti, galite lengvai privažiuoti pakankamai arti, kad pamatytumėte užtemimą.

Susiję: geriausios kelionės iš Hiustono

2024 m. užtemimo kruizai

Už puikų…