Skip to content
Home » Praleidimas: kodėl šis kelionių įsilaužimas kelia didelę riziką

Praleidimas: kodėl šis kelionių įsilaužimas kelia didelę riziką

„Skiplagging“ šiuo metu yra karšta kelionių tema. Taigi, kas tai yra ir ar verta rizikuoti?

Šią savaitę „American Airlines“ laikinai sulaikė JAV paauglį, kuris tariamai panaudojo skrydžio įsilaužimo techniką, vadinamą „skiplagging“ (taip pat žinomas kaip „paslėptas miesto bilietas“), kad užsisakytų pigesnį skrydį į paskirties vietą.

Anot Carolina’s Queen City News, paauglys turėjo skristi iš Geinsvilio (Florida) į Niujorką, tačiau jis planavo išlipti per persėdimą Šarlotėje. Pranešama, kad jo Šiaurės Karolinos vairuotojo pažymėjime buvo iškelta raudona vėliavėlė vartų agentams apie tikrąją galutinę kelionės tikslą, todėl jis buvo palydėtas į saugią vietą, kur buvo apklaustas. Jo bilietas galiausiai buvo atšauktas, o jo šeima buvo priversta sumokėti už naują, brangesnį skrydį, kad jis galėtų grįžti namo.

Turint galvoje šį įspėjamąjį pasakojimą, pateikiame suskirstymą, kas yra praleidimas – ir kodėl rizika gali būti neverta galimo atlygio.

Susiję: Tiesioginiai ir tiesioginiai skrydžiai

Kas yra praleidimas?

Apskritai kalbant, skrydžio praleidimas yra menas išnaudoti tam tikrus skrydžio maršrutus, užsakant skrydį iš kelių sustojimų, kai vienas iš persėdimų yra jūsų numatytas tikslas, o ne užsakant brangesnį bilietą tiesiai į tą vietą. Pasiekę sustojimo oro uostą, kelionę ten baigsite tiesiog išlipdami iš lėktuvo ir nueidami, praleisdami kitas maršruto dalis. Galbūt girdėjote apie svetainę Skiplagged.com, kurioje įprasti žmonės gali užsisakyti šiuos bilietus.

Pavyzdžiui, keleivis gali užsisakyti skrydį tarp Niujorko ir Las Vegaso su persėdimu Dalase. Šiuo atveju Dalasas būtų numatytas kelionės tikslas, kur keleivis išeis, sutrumpindamas kelionę ir nevažiuodamas į Las Vegasą.

Taigi, kodėl keleivis turėtų tai daryti?

Tai prieštaringa, tačiau tam tikrais atvejais ši prieštaringa taktika gali žymiai sutaupyti pinigų. Taip yra todėl, kad skrydžių kainodara ne visada atitinka logišką prielaidą, kad ilgesnė kelionė turėtų būti brangesnė. Vietoj to, kelionės kaina dažnai priklauso nuo to, koks populiarus yra kelionės tikslas arba maršrutas (ypač jei jis vyksta be sustojimų), ir kaina, už kurią oro linijų bendrovės nusprendė, kad žmonės pirks bilietus.

Užsiregistruokite mūsų kasdieniniam naujienlaiškiui

Nominaliąja verte, praleidimas, taip pat žinomas kaip paslėptas miesto bilietų pardavimas, gali atrodyti kaip protinga strategija sutaupyti pinigų ir pasinaudoti nelogiškomis lėktuvų bilietų kainomis, tačiau tai nėra be rizikos.

Kaip matėme šią savaitę, sutaupyti pinigai gali neapsimokėti, jei būsite sučiupti – tai yra reali rizika, nes kai kurios oro linijos griežtai taiko šią praktiką, nes vis dažniau taiko technologijas, padedančias nustatyti įtartinus maršrutus.

Ar praleidimas neteisėtas?

Praleidimas yra techniškai teisėtas, tačiau tai nereiškia, kad jis nekelia galimos rizikos.

Jums negali būti taikomi baudžiamieji kaltinimai už praleidimą ar paslėptą miesto bilietą, tačiau tai pažeidžia daugumą oro linijų taisyklių. Jei aviakompanija užklups jus skrendant, daugeliu atvejų ji jus nubaus pagal bilieto, kuriuo skrendate, sąlygas. Bausmės gali svyruoti nuo finansinių nuobaudų iki būsimų užsakytų kelionių apribojimų.

Kai kuriais atvejais oro linijų bendrovė padavė į teismą praleidžiančius keleivius. 2019 metais „Lufthansa“ padavė į teismą keleivį, kuris sumokėjo 657 eurus už verslo klasės bilietą iš Oslo į Sietlą per Frankfurtą.

Skrydžiu atgal keleivis praleido Oslo etapą ir skrido iš Frankfurto į Berlyną su kitu bilietu. „Lufthansa“ tvirtino, kad bilietas turėjo kainuoti 2 769 eurus ir pareikalavo grąžinti 2 112 eurų ir palūkanas.

Teismas galiausiai stojo į keleivio pusę, bet, svarbiausia, sutiko, kad oro linijų bendrovės ieškinys buvo pagrįstas. „Lufthansa“ pralaimėjo dėl techninių naujos kainos skaičiavimo detalių, kurios, teismo nuomone, stokojančios skaidrumo. Byla galėjo lengvai pakrypti į kitą pusę. Ispanijos teismai padarė panašias išvadas bylose, susijusiose su Iberia.

Šis dabartinis precedentas suteikia teisę keleiviui. Tačiau tai nėra aišku, o teismo kovose gali padidėti teisiniai mokesčiai, kurių dauguma keleivių negali sau leisti ginčyti. Be to, net jei nepažeidžiate įstatymų, aviakompanija gali nuspręsti, kad nebenorės jūsų aptarnauti kaip keleivis, panaikinti jūsų nuolatinių skraidyklių paskyras. Galite prarasti visus sunkiai uždirbtus taškus.

Tai netgi gali uždrausti jums patekti į aviakompaniją.

Trumpai tariant, praleidimas nėra įstatymų pažeidimas. Tačiau jei būsite sučiuptas, oro linijos nebus patenkintos, kad joms kainuojate pinigų, ir gali pabandyti jus nubausti arba užginčyti jus teisme. Nepriklausomai nuo to, kaip jums seksis nagrinėjant teisminį iššūkį, to pasiekti gali užtrukti ir brangiai.

Ar galite sutaupyti pinigų praleisdami ir ar tai verta?

Tam tikrais atvejais galite sutaupyti nemažų sumų praleisdami, tačiau tai bus įmanoma ne visuose maršrutuose, o sutaupyta suma priklauso nuo skrydžio.

Pvz., TPG nustatė, kad galite sutaupyti 659 USD, jei skraidytumėte iš John F. Kennedy tarptautinio oro uosto (JFK) į Amsterdamo oro uostą Schiphol (AMS).

Šiame pavyzdyje užsakyti skrydį į vieną pusę iš JFK su galutine paskirties vieta Londono Sičio oro uoste (LCY) ir persėdimą AMS kainuotų 458 USD.

GOOGLE.COM/FLIGHTS

Užsisakę tą patį skrydį, bet galutine kelionės vieta Amsterdame, kainuotų 1 117 USD. Tai yra didelis skirtumas, todėl lengva suprasti, kodėl šis paslėptas miesto bilietų pardavimo būdas gali atrodyti patrauklus.

GOOGLE.COM/FLIGHTS

Palyginimui, kituose maršrutuose sutaupoma daug mažiau.

Pavyzdžiui, skrydis iš Niuarko Liberty tarptautinio oro uosto (EWR) į Los Andželo tarptautinį oro uostą (LAX) kainuotų 160 USD, o skrydis iš Niuarko į Solt Leik Sičio tarptautinį oro uostą (SLC) su persėdimu LAX kainuoja 147 USD. Užsisakę kelių dalių skrydį sutaupysite 13 USD.

Ar šios santaupos yra vertos, priklauso nuo rizikos, kurią norite prisiimti – kuri, mūsų nuomone, greičiausiai nėra verta atlygio.

Žinoma, sutaupę 659 USD yra dideli pinigai, bet jei būsite įkliuvę ir turėsite nusipirkti naują bilietą, apimantį visą bilieto kainą, jūs tikrai neturėsite pinigų. Dar blogiau, kad oro linijų bendrovė, su kuria skrendate, gali jus uždrausti.

Susiję: 22 puikūs patarimai, kaip keliauti su biudžetu

Yra daugybė kitų veiksmingų būdų, kaip sutaupyti sutaupyti lėktuvų bilietų, kurie nekelia jokios rizikos. Išmintingai naudojant taškus ir mylias galima sutaupyti šimtus dolerių skrydžio metu ir atverti aukščiausios kokybės kajutes, kurių biudžetas galėjo nepatekti, jei mokėtumėte grynaisiais.

Taip pat gali padėti lankstumas nustatant kelionės datas ir paskirties vietas. Taip pat naudinga naudoti kelionių įrankius, kurie padėtų rasti geriausius (teisėtus) skrydžių pasiūlymus. Be to, jei keliaujate šalies viduje, vietoj skrydžio galite apsvarstyti galimybę rinktis traukinį ar autobusą.

Kokia yra praleidimo rizika?

Praleidimas įstatymų požiūriu gali būti neteisėtas, tačiau jis gali pakenkti jį atliekančiam keleiviui, oro linijų bendrovei ir, kiek mažesniu mastu, kitiems keleiviams.

Jei būsite sugauti, tai gali jums kainuoti. Remiantis „American Airlines“ sąlygomis, tai gali būti:

  • Bet kokios nepanaudotos bilieto dalies atšaukimas. Jei užsisakėte skrydį pirmyn ir atgal, jūsų kelionės atgal dalis bus anuliuota, net jei tai atviras žandikaulis iš kito miesto.
  • Atsisakymas leisti keleiviui skristi be galimybės susigrąžinti pinigus, net jei užsisakėte bilietą, kurį galima grąžinti.
  • Apmokestinama visa faktine bilieto kaina.

Kitais atvejais buvo žinoma, kad oro linijų bendrovės įtraukdavo į juodąjį sąrašą būsimų skrydžių keleivius ir atšaukia savo nuolatinių skrydžių numerius arba taškų ir mylių sąskaitas, taip nuvalydami jų sukauptą likutį arba elito statuso privalumus.

Tai tik finansinės pasekmės. Praleidimas gali sukelti ir kitų pavojų. Pavyzdžiui, negalėsite patikrinti savo bagažo, nes nebūsite galutiniame taške jo pasiimti. Kartais klientai yra priversti tikrinti rankinį bagažą, kai prisipildo viršutinės šiukšliadėžės, todėl jūs negalite kontroliuoti bagažo tikrinimo.

Kita rizika: jei dėl vėlavimo ar atšaukimo jūsų skrydis bus nukreiptas kitu maršrutu be suplanuoto sustojimo, jums gali užstrigti keletas gerų variantų. Arba, jei jūsų pradinis maršrutas atšaukiamas ir oro linijų bendrovė iš naujo užsisako skrydžiui be sustojimo, kuris visiškai praleidžia jūsų numatytą susisiekimo tašką.

Tokiomis aplinkybėmis galite skristi į paskirties vietą, į kurią niekada nenorėjote patekti, neturėdami nakvynės ar galimybės pasiekti kelionės tikslą be užsakymo. kitas paskutinės minutės skrydis.

Praleidęs koją…