Skip to content
Home » Pagrindinės streiko datos, kai kelionės po Europą bus sutrikdytos 2023 m

Pagrindinės streiko datos, kai kelionės po Europą bus sutrikdytos 2023 m

  • by

Artėja vasaros kelionių sezonas. Tikimės, kad jūsų kelionės vyks be rūpesčių, tačiau visoje Europoje yra nemažai streikų, kurie ypač paveikia kelionių sektorių.

Jei keliaujate šiomis datomis ir jums reikia daugiau patarimų, perskaitykite mūsų draudimo polisų ir streiko draudimo vadovą. Be to, išsiaiškinkite, kokią kompensaciją galite gauti, jei jūsų skrydis atidėtas ar kitaip paveiktas.

Štai streikai Europoje, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, kai užsisakote vasaros keliones.

JK geležinkelių streikai

Kada: bus nustatyta

Šiuo metu geležinkelių streikai nenumatyti. Tačiau Britanijos geležinkelių darbuotojų profesinė sąjunga „Associated Society of Locomotive Engineers and Firemen“ perbalsuoja savo narius, ar imtis tolesnių streikų. Nacionalinė geležinkelių, jūrų ir transporto darbuotojų sąjunga planuoja tęsti streikus dar šešis mėnesius.

Tikimės, kad šie streikai bus paskelbti artimiausiomis savaitėmis ar mėnesiais, ir tikėtina, kad jie įvyks iki vasaros pabaigos. Į darbą ir atgal keliaujantys asmenys gaus bent 14 dienų įspėjimą apie planuojamus išvykimus, o mes jus informuosime.

Hitrou oro uosto streikai

Londono Heathrow oro uostas. STOCKINASIA / GETTY IMAGES

Kada: birželio 24-25 ir 28-30 d.; liepos 14-16, 21-24 ir 28-31 dienomis; rugpjūčio 4-7, 11-14, 18-20 ir 24-27 d.

Apsaugos pareigūnai, dirbantys Londono Hitrou oro uosto (LHR) 3 ir 5 terminaluose, kurie yra „Unite“ sąjungos nariai, šiomis dienomis streikuoja dėl ginčų dėl atlyginimų. Šią vasarą streikai vyks beveik kiekvieną savaitgalį. Suplanuokite blogiausią ir laukite rimtų sutrikimų.

Susiję: Hitrou darbuotojai streikuos beveik kiekvieną savaitgalį šią vasarą – štai kaip įveikti chaosą

Heathrow svetainė informuoja keleivius, kad nors oro uostas dirbs streiko dienomis, „dėl streiko gali sutrikti kai kurių keleivių kelionių planai šiuo laikotarpiu“.

Rekomenduojame pasitikrinti savo skrydžio būseną savo oro linijų bendrovėje, kad gautumėte naujausią informaciją, ir pridurti: „Streiko dienomis keleiviams bus leidžiama vežtis tik du rankinio bagažo vienetus (rankinį bagažą) per apsaugą. Rankinės ir nešiojamųjų kompiuterių krepšiai laikomi rankinio bagažo dalimi. Jūsų registruoto bagažo kiekis išlieka toks, kaip skelbia jūsų oro linijų bendrovė.

Užsiregistruokite mūsų kasdieniniam naujienlaiškiui

Prancūzijos oro eismo valdymo streikai

SATIT SRIHIN / GETTY IMAGES

Kada: vyksta, datos bus paskelbtos.

Šie streikai gali paveikti daugiau keliautojų nei bet kuris kitas, nes oro eismo valdymo streikai paveikia lėktuvus, besileidžiančius į šalį, kurioje jie vyksta, ir iš jos išskrendančius bei naudojančius jos oro erdvę.

Visų pirma, maždaug 65 % „EasyJet“ skrydžių naudoja Prancūzijos oro erdvę, kad pasiektų galutinę paskirties vietą, o tai reiškia, kad bet kuris iš šių skrydžių gali būti sutrikdytas, jei prancūzų skrydžių vadovai streikuotų.

Pranešama, kad dėl pastarųjų pasitraukimų visoje šalyje buvo atšaukta 30 % skrydžių, kai kovo 6–9 d. išėjo Prancūzijos Amerikos bokšto korporacijos darbuotojai, o tai paveikė dešimtis tūkstančių keleivių.

Susiję: Geriausios kredito kortelės, siūlančios kelionių atšaukimo ir pertraukų draudimą

Vasaros datos dar nenustatytos. Tačiau „Ryanair“ generalinis direktorius Michaelas O’Leary sausį pareiškė, kad dėl Prancūzijos ATC streikų kyla pavojus „uždaryti visus“, jei ginčas dėl darbo užmokesčio ir įdarbinimo lygio užvirs vasarą.

Jo komentarai pasirodė po to, kai Eurokontrolė, Europos oro eismo saugos organizacija, šią vasarą perspėjo apie galimus „didžiulius iššūkius“ komercinės aviacijos tinklui, nurodydama „tiekimo grandinės problemas, galimus kolektyvinius veiksmus, oro erdvės neprieinamumą, sektoriaus kliūtis, augančią paklausą ir sistemą. pokyčiai“.

Organizacija teigė, kad 2023-ieji bus „sunkiausi metai per pastarąjį dešimtmetį“. Sumažinti vėlavimą vasarą bus didžiulė užduotis.

Apatinė eilutė

Vienas dalykas, kurį verta prisiminti kalbant apie streikus, yra tai, kad niekas nėra tikras. Gali būti, kad sąjungos ir darbdaviai susitars.

Tačiau ekonomikos krizė apsunkina reikalus visiems – nuo ​​darbuotojų, kovojančių su gilėjančia pragyvenimo išlaidų krize, iki kelionių kompanijų, kurios beviltiškai siekia nuraminti akcininkus per siaubingą pandemiją. Kadangi ruošiamės dar intensyvesniems metams nei pernai, panašu, kad šis spaudimas abiejose tvoros pusėse greitai neišnyks.

Tikimybė, kad šiais metais sulauks daugiau streikų visame kelionių sektoriuje, gali tekti tūkstančiai atšauktų kelionių ir ilgai vėluoti.

Stebėkite šias datas ir atitinkamai planuokite.

Susiję: Jūs turite teisę į atšauktą skrydį susigrąžinti pinigus, net jei oro linijų bendrovė sako, kad nesate

Papildomi Matt Blake reportažai.