Skip to content
Home » Nusipirkau pakaitinio naudojimosi bendra nuosavybe – štai kodėl

Nusipirkau pakaitinio naudojimosi bendra nuosavybe – štai kodėl

  • by

Žodis pakaitinio naudojimosi bendra nuosavybe dažnai asocijuojasi su tais pačiais niekšiškais, niūriais pojūčiais, kurie sklinda iš automobilių prekybos salono patalpų per derybas dėl pardavimo. Manoma, kad jie abu susiję su didelio spaudimo pardavimo taktika, dideliu vertės praradimu po pirkimo ir neapgalvotų sprendimų priėmimo, dėl kurio vėliau galite gailėtis.

Neabejoju, kad šie dalykai dažnai yra teisingi, bet mano pakaitinio naudojimosi bendra nuosavybe pirkimas nebuvo susijęs su pardavėjais, nedarė spaudimo ir (iki šiol) nesigailiu.

Ir prieš atmetant mane kaip žmogų, kuris nesupranta, apie ką aš kalbu arba ką neigia, aš dažnai keliauju taškais ir myliomis, esu gana įgudęs ieškoti kelionių pasiūlymų ir naudoju matematiką, kad nuspręsčiau, ar šis pirkinys buvo geras mums.

Štai kodėl man buvo prasminga įsigyti pakaitinio naudojimosi bendra nuosavybe, nors tai tikrai nebus – ir neturėtų būti – prasminga visiems.

Susiję: 5 dalykai, kuriuos reikia žinoti apie pakaitinio naudojimosi bendra nuosavybe nuomą

Pakaitinio naudojimosi bendra nuosavybe pirkimas, kuris nėra vadinamas pakaitinio naudojimosi bendra nuosavybe

Įsigijome dvi sutartis „Disney Vacation Club“, kuri yra Mickey pakaitinio naudojimosi bendra nuosavybe versija… nors šis devynių raidžių žodis nėra tas, kurį „Disney“ naudoja savo viešajame prekės ženkle. Tačiau nesuklyskite, tai, ką nusipirkome, iš tikrųjų yra pakaitinio naudojimosi bendra nuosavybe – ar du, tiksliau.

Naudodami „Disney Vacation Club“ perkate tam tikrą taškų skaičių, susietą su konkrečiu kurortu, kurį naudosite kiekvienais metais iki sutarties galiojimo pabaigos. Sutartis dėl naujo nekilnojamojo turto, pavyzdžiui, naujos vilos Disneilendo viešbutyje, galioja 50 metų, o sudarius sutartį su esamais nekilnojamojo turto objektais paprastai sudaromas trumpesnis terminas, o kai kurie galioja net 19 metų ir baigiasi 2042 m.

Dvi mažesnės sutartys, kurias įsigijome, yra skirtos Disney’s Aulani kurortui Havajuose (galioja 2062 m.) ir Polinezijos kaimo kurortui Volto Disnėjaus pasaulyje (baigia 2066 m.), iš viso 155 metiniai taškai Disney Vacation Club programoje. Nors turite prioritetinį užsakymą 11 mėnesių nuo kelionės savo gimtajame kurorte, kuriame jums priklauso, datos, taškus galite panaudoti per septynis mėnesius nuo kelionės bet kuriame „Disney Vacation Club“ kurorte, kuriame yra laisvų vietų – su tam tikrais įspėjimais, kuriuos dažniausiai paliksime. Šiame vadove sužinome, kaip veikia „Disney Vacation Club“.

Disnėjaus Aulani. VASAROS HULL/TAŠKŲ VAIKINAS

Abu mūsų kontaktai buvo įsigyti perpardavimo rinkoje, o tai reiškia, kad už tiesioginę DVC narystę mokame žymiai mažiau, nei norėtų Disney. Neigiamas perpardavimo pirkimo aspektas yra tas, kad galite pasirinkti tik pagal esamas sutartis, o ne kurti būtent tai, ką galbūt norėsite sukurti nuo nulio. Jūs taip pat negaunate kai kurių nuolaidų ir privilegijų, kurios gaunamos turint bent 150 DVC taškų tiesiogiai iš „Disney“ (pvz., prieiga prie DVC salių parkuose ir galimybė gauti kai kurių pigesnių metinių leidimų).

Užsiregistruokite mūsų kasdieniniam naujienlaiškiui

Toliau pakalbėsiu apie skaičius, tačiau turime ilgą patirtį, kai metai iš metų leidžiame įvairias Disney atostogas, todėl jaučiuosi gana įsitikinęs, kad tai tęsis ir artimiausioje ateityje. Ir aš žinau, ką dažnai išleidžiame nakvodami Disnėjaus kurortuose, o tai palengvina matematikos ir kainos santykį. Ir yra šurmuliuojanti DVC taškų nuomos rinka, kuriai labai daug dėmesio skiria.

Susiję: Kaip išsinuomoti „Disney Vacation Club“ taškus, kad sutaupytumėte pinigų „Disney“ viešnagėms

Kodėl dabar atėjo laikas pirkti

Nors jau keletą metų nežymiai norėjau tapti „Disney Vacation Club“ nariu ir daugybę kartų nuomavausi DVC taškus, yra keletas priežasčių, kodėl atėjo laikas pirkti.

„Disney“ turi pirmąją teisę atsisakyti išpirkti visas „Disney Vacation Club“ perpardavimo sutartis. Kai pirkėjas ir pardavėjas susitaria dėl kainos, „Disney“ turi 30 dienų atpirkti sutartį už tą kainą, taip atimdamas ją iš numatomo pirkėjo. Ir istoriškai „Disney“ iš tikrųjų tam tikrą laiką pasinaudojo šia teise, ypač sudarant sutartis, kurių kainos buvo žemos.

Pavyzdžiui, pagal DVC Resale Market, svetainę, kurioje pateikiamos kai kurios parduodamos DVC sutartys, iki 2022 m. kovo mėn. Disney jau pasinaudojo 244 sutarčių, kurias bendrovė padėjo parduoti iki tų metų kovo mėnesio, išpirkimo sąlyga. Priešingai, iki šių metų kovo mėn. atpirkimo skaičius per metus buvo tik keturi – ir visi jie buvo sausio mėn., nuo to laiko nė vienas nebuvo parodytas.

Per pastaruosius kelis mėnesius beveik neįvykus „Disney“ išpirkimų, kai kurios sutartys parduodamos pigesnėmis kainomis, nei buvo įmanoma istoriškai. Kai kainos mažėja, atsargos auga, o Mikis nesiveržia atpirkti geriausių pasiūlymų įprastu klipu, dabar atėjo laikas pirkti.

Mano pakaitinio naudojimosi bendra nuosavybe įsigijimo matematika

Prieš pasidalydamas mūsų skaičiais, leiskite dar kartą pabrėžti, kad tai netinka visiems – net netinka daugumai „Disney“ gerbėjų. Mažesni kontaktai taip pat kainuoja daugiau už tašką nei didesni kontaktai, todėl galite gauti geresnių pasiūlymų už tašką, jei norite pirkti daugiau taškų. Norėjome sumažinti riziką išlikdami nedideli, todėl už tašką sumokėjome šiek tiek daugiau. Štai kaip mums sugedo.

Mūsų Polinezijos kaimo kontaktui nusipirkome 55 taškus už 156 USD už tašką, o bendra kaina (su mokesčiais, uždarymo išlaidomis ir kt.) buvo šiek tiek daugiau nei 9 300 USD. Pagal mūsų Aulani sutartį nusipirkome 100 taškų už 108,50 USD už tašką, o visa kaina buvo šiek tiek daugiau nei 12 600 USD. Ir taip, visiškai normalu, kad kai kurie kurortai kainuoja daug daugiau nei kiti, kaip matote iš mūsų Aulani ir Polinezijos pirkinių. Taip yra dėl metinių mokesčių kiekviename būste, pageidautina iš anksto rezervuoti tą būstą ir likusių sutarties metų skaičiaus.

Taigi už maždaug 22 000 USD dabar turime 155 „Disney Vacation Club“ taškus, kuriuos galime panaudoti kiekvienais metais, kol baigsis kontaktų galiojimo laikas. Ši kaina savaime gali skambėti kvailai. Tačiau atminkite, kad pagal dabartinius tarifus mes taip pat būsime skolingi 914 USD per metus už mūsų Aulani taškus ir 437,25 USD už mūsų Polinezijos taškus, ir šie skaičiai laikui bėgant tik didės. Taigi tai reiškia 1 351,25 USD per metus, kad gautumėte taškų pagal šių metų kainas.

Bet štai kodėl tai nėra taip beprotiška, kaip atrodo iš pradžių.

Šiuo metu labai realu išsinuomoti DVC taškus asmeniui už 20 USD už tašką, o kai kurie gauna didesnes ar mažesnes sumas. Jei per metus išnuomotume visus 155 taškus už 20 USD tarifą, tai reikštų, kad gautume 3100 USD, o tai daugiau nei padengia mokesčius. Tiesą sakant, taikydami dabartinius įkainius taškų nuomai ir mokesčiams (žinant, kad bėgant metams abi greičiausiai didės), susigrąžintume išlaidas, kurias išleidome kontaktams pirkti, jei tai darytume 13 iš 39 metų. priklauso abu kontaktai – įskaitant mokesčių išlaidas tais metais, kai mes nuomojame taškus.

Dabar nesakau, kad toks mano planas, bet tokia yra matematika. Smalsiems pagal sąlygas galite aiškiai išsinuomoti taškus, bet ne pagal modelį, kuris yra komercinė įmonė.

Taigi dabar pakalbėkime apie matematiką, kai naudojame taškus, o tai tikrai padarysime. Taškus galite naudoti apsistodami „Disney“ kurortuose, pradedant nuo 7 taškų už naktį prabangiuose kurortuose, tokiuose kaip „Disney’s Animal Kingdom Lodge“. Turėdami 155 per metus, turime galimybę praleisti daugybę naktų „Disney“ su dabar turimais taškais, jei esame strategiškai nusiteikę, kaip ir kada juos išgryninti. Tačiau kol kas būkime itin konservatyvūs ir pasakykite, kad apsistosime studijinėse vilose. bus vidutiniškai 20 taškų per naktį. Su tokia matematika gauname nuo septynių iki aštuonių naktų per metus.

Jei per 39 metus, kol mums priklauso abi sutartys, patys panaudojome visus taškus ir vidutiniškai iš savo taškų gavome 7,75 nakvynės aukščiausios klasės Disney kurortuose, taikydami 20 taškų už naktį vidurkį, tai iš viso yra 302 viešbučiai. naktų (net neskaičiuojant papildomų ketverių metų viešnagės mūsų Polinezijos taškuose).

Neskaičiuojant metinių mokesčių, tai yra 72,85 USD „kaina“ už vieną kurorto naktį nuo visos pradinės pirkimo kainos. Naudojant šiandienos mokesčių kainą, tada skaičiuojant metinius mokesčius, ši kaina padidėja iki 247,35 USD už naktį. Ši suma padidės, bet greičiausiai taip pat padidės ir vidutinė viešnagės viešbutyje kaina, užsakyta tiesiogiai, todėl naudojant šiandienos dolerius turėtų susidaryti supratimas apie kainą.

Tai nėra pigi nakties kaina viešbutyje, bet jei pažvelgsite į einamąją nakvynę Disney’s Polynesian Village Resort, Aulani Resort, Disney’s Grand Floridian Resort & Spa ir kitose vietose, kuriose mums patinka apsistoti, kainos dažnai yra tokios. 500–700 USD. Ir palyginti su tuo, 247,35 USD už naktį pradeda atrodyti labiau kaip sandoris…