Skip to content
Home » Kredito tvarkymo skyrybų metu vadovas – „The Points Guy“.

Kredito tvarkymo skyrybų metu vadovas – „The Points Guy“.

 • by

Redaktoriaus pastaba: tai pasikartojantis įrašas, reguliariai atnaujinamas nauja informacija.

Net ir pačios draugiškiausios skyrybos yra nepatogios: turto dalijimasis, naujos gyvenamosios vietos ieškojimas ir prisitaikymas prie naujo gyvenimo, taip pat globos ir vaiko priežiūros susitarimai, jei turite vaikų.

Skyrybų metu gali būti nepastebėtas bendrų kredito kortelių sąskaitų tvarkymas, skolų padalijimas ir kredito balo laikymasis. Tačiau tai, kaip tvarkote kreditus ir skolas skyrybų metu, gali turėti ilgalaikį poveikį jūsų bendrai finansinei būklei dar ilgai po to, kai bus pasirašyti ir užbaigti dokumentai.

Štai ką turėtumėte padaryti.

Kreditinės kortelės skolos padalijimas skyrybų metu

Skolos skyrybų metu įvairiose valstybėse tvarkomos skirtingai.

Bendrosios teisės valstijose (daugumoje JAV) esate atsakingas už visas skolas, susikaupusias tik jūsų vardu, ir esate solidariai atsakingas už visas skolas jūsų ir jūsų buvusio sutuoktinio vardu.

Tačiau bendruomenės teisės valstijose (jų yra devynios, įskaitant Teksasą ir Kaliforniją), jūs esate solidariai atsakingas už visas santuokos metu susikaupusias skolas, net jei jos yra tik vieno sutuoktinio vardu.

Tai, kaip bus padalinta jūsų skola, priklausys nuo valstybės, kurioje pateikiate skyrybų prašymą, teisėjo ir jūsų konkrečių aplinkybių. PICHSAKUL PROMRUNGSEE/EYEEM/GETTY IMAGES

Jūsų skyrybų susitarime teisėjas išduos dekretą pagal šias taisykles ir bet kokius kitus susitarimus tarp jūsų ir jūsų buvusio sutuoktinio. Be kita ko, jūsų skyrybų dekrete nurodoma, kuri šalis (jūs ar jūsų buvęs sutuoktinis) yra atsakinga už įvairių skolų mokėjimą, pvz., nurodoma, kuris asmuo sumokės bendrą hipoteką.

Tačiau yra kažkas, kas šokiruoja daugelį žmonių. Nors dekretas dėl skyrybų jus ir jūsų sutuoktinį įpareigoja, kreditoriai paprastai nesaisto.

Užsiregistruokite mūsų kasdieniniam naujienlaiškiui

Jei jūs ir jūsų buvęs sutuoktinis pasirašėte bendrą paskolos ar kredito kortelės sutartį, kreditorius vis tiek laiko jus abu atsakingais už skolą, nepaisant to, kas nurodyta jūsų dekrete dėl skyrybų. Jei jūsų buvęs sutuoktinis yra atsakingas už hipotekos mokėjimą, bet nesumoka laiku, pavėluoti ir praleisti mokėjimai gali būti įtraukti į abi jūsų kredito ataskaitas. Taigi gali nukentėti abu jūsų kredito balai.

Aukščiau pateiktas scenarijus vyksta visą laiką. Tai viena iš priežasčių, kodėl Experian rekomenduoja sumokėti arba refinansuoti bendrą skolą prieš priimant galutinį skyrybų dekretą, jei įmanoma. Jei jūsų buvęs sutuoktinis nesilaiko dekreto dėl skyrybų arba nesumoka įmokų, jis gali būti patrauktas atsakomybėn teisme, nors jūsų kredito ataskaita vis tiek gali nukentėti.

Apsaugokite savo asmeninį kreditą

Išsiskyrimas su nepriekaištingu kreditu yra sunkus, bet įmanomas, ypač jei jūs ir jūsų buvęs sutuoktinis sutinkate su šiais veiksmais.

Patikrinkite savo kredito ataskaitas

Svarbu stebėti „Equifax“, „TransUnion“ ir „Experian“ kredito ataskaitas. Tačiau tai ypač svarbu išsiskyrimo ar skyrybų metu.

Susiję: Kaip nemokamai patikrinti savo kredito balą

Kartą per metus galite nemokamai patikrinti savo kredito ataskaitas svetainėje AnnualCreditReport.com. Paprašius gauti nemokamų dovanų, keliose svetainėse galite nemokamai patikrinti ataskaitas arba prisiregistruoti gauti kredito stebėjimo paslaugą, kad galėtumėte stebėti ataskaitas už mokestį.

Susiję: 6 dalykai, kuriuos reikia padaryti, kad pagerintumėte savo kredito balą

Jei norite būti ypač atsargūs, peržiūrėkite tris ataskaitas:

 • Prieš išsiskirdami (arba kuo greičiau po to).
 • Kartą per mėnesį po išsiskyrimo.

Būtinai išsaugokite ataskaitų kopijas. Jei po išsiskyrimo jūsų buvęs sutuoktinis atidarys ar bandys atsiskaityti jūsų vardu, turėsite popierinį pėdsaką ir galėsite greitai imtis veiksmų, jei kiltų problemų.

Patarimas: Jei nerimaujate, kad buvęs sutuoktinis skyrybų metu arba po jo gali bandyti jūsų vardu pasiimti kreditą, nemokamas kredito įšaldymas gali padėti jus apsaugoti.

Galite nemokamai patikrinti savo kredito ataskaitas internete. JOHNERIO VAIZDAI / GETTY IMAGES

Atskiros bendros sąskaitos

Bendrų sąskaitų atskyrimas ir skolos padalijimas yra bene sunkiausias finansinis skyrybų aspektas. Jei kartu su savo sutuoktiniu pasirašėte paskolą ar kredito kortelę, skolintojas mano, kad jūs abu esate atsakingi už skolą.

Susiję: Požiūrio taškai: Ar mano partneris turėtų gauti savo kortelę arba būti įtrauktas kaip įgaliotasis vartotojas?

Geriausias būdas apsaugoti savo kreditą skyrybų metu – kuo greičiau atsipirkti ir uždaryti bendras sąskaitas. Išbandykite šiuos veiksmus:

 • Parduokite turtą (pvz., namą ar automobilį) ir naudokite jį paskolai sumokėti. Jei liko pinigų, naudokite juos kitoms bendroms skoloms padengti.
 • Refinansuokite paskolą vieno asmens vardu. Ar jūsų buvęs sutuoktinis išlaikys namą ar transporto priemonę? Jei taip, geriausia paskolą refinansuoti jų vardu. Jei namuose yra nuosavo kapitalo, jūsų buvęs sutuoktinis gali susitarti dėl grynųjų pinigų refinansavimo, panaudodamas turimas lėšas kitoms bendroms skoloms, pvz., paskoloms automobiliui ar kredito kortelėms, padengti.
 • Uždaryti bendras kredito korteles. Paprastai geriausia uždaryti bendrą kredito kortelės sąskaitą skyrybų metu. Tai prieštarauja standartiniams kredito patarimams ir gali pakenkti jūsų kredito balui, jei jūsų kredito panaudojimas padidės. Tačiau jei sąskaitos neuždarysite, rizikuojate prisiimti teisinę atsakomybę už pavėluotus mokėjimus ir būsimus buvusio sutuoktinio mokesčius.
 • Pašalinkite įgaliotojo vartotojo korteles. Net jei jūsų buvęs sutuoktinis nėra bendros jokios jūsų kredito kortelės sąskaitos savininkas, jūsų paskyroje jis gali turėti įgaliotojo vartotojo statusą. Jei taip, paskambinkite savo kortelės išdavėjui ir pašalinkite buvusįjį. Priešingu atveju būsite atsakingas už visus būsimus mokesčius, jei paskyra naudosis jūsų buvęs sutuoktinis.

Sukurkite ir palaikykite savo kreditą

Galiausiai įsitikinkite, kad turite kreditą savo vardu. Tai ypač svarbu, jei anksčiau turėjote tik bendras paskyras arba įgalioto vartotojo kredito korteles.

Susiję: Kaip užsidirbti taškų ir mylių su sąžiningu ir prastu kreditu

Reikia sukurti kreditą savo vardu? Nauja kredito kortelė gali būti protinga vieta pradėti. Tinkamai tvarkoma kreditinė kortelė gali labai padėti jūsų kredito balui.

Susiję: Kodėl Dave’as Ramsey klysta dėl kredito kortelių

Kiti svarstymai

Jei santuokoje turite daug kredito kortelių (arba taškų ir mylių), apsvarstykite šiuos papildomus aspektus:

 • Ar dėl taškų verta kovoti?
 • Kas dažniausiai naudojo kortelių ar taškų programą ir kaip padalinsite (ar ne) tuos apdovanojimus?
 • Ar uždarę kortelę prarasite taškų?
 • Kokią vertę turi jūsų atlygis ir ar galite juos teisingai paskirstyti?
 • Ar galite sutelkti taškus, kad padėtų teisingai paskirstyti?
 • Ar galite susitarti turėti bendrą sąskaitą ir sąžiningai panaudoti atlygį?

Susiję: TPG mėnesio taškų ir mylių vertinimai

Mokėjimas už skyrybas kreditinėmis kortelėmis

Skyrybos tikrai nėra pigios. Reguliariai gauname užklausas dėl advokato mokesčių mokėjimo kredito kortelėmis. Atsakymas visada priklauso nuo to, ar jūsų advokatas priima mokėjimus kredito kortelėmis be papildomų mokesčių ir kada apmokėsite sąskaitas.

Jei jūsų advokatas netaiko apdorojimo mokesčio už mokėjimus kredito kortele, didelė sąskaita (pvz., skyrybos) gali sukaupti daug taškų. Tačiau net 2% apdorojimo mokestis gali panaikinti mokėjimo kortele naudą.

Susiję: Geriausios kortelės dideliems pirkiniams

KAUKĖS / GETTY IMAGES

Be to, ar kaupsite palūkanas už savo kredito kortelę? Jei nedelsdami apmokėsite visas sąskaitas, kortelės naudojimas norint uždirbti atlygį gali būti svarbus jūsų skyrybų pamušalas. Tačiau jei mokėdami laikui bėgant išlaikysite balansą, ilgainiui mokėsite daugiau ir panaikinsite atlygio vertę.

Susiję: geriausias būdas apmokėti kreditinės kortelės sąskaitas

Jei mokate kreditine kortele, fiksuoto tarifo kortelė bus geriausia, nes advokato mokesčiai daugeliui kredito kortelių nesukels premijų kategorijų. Apsvarstykite šiuos dalykus:

Apatinė eilutė

Skyrybų metu galite jaustis priblokšti, o apsaugoti savo kreditą gali atrodyti be reikalo sudėtinga. Tačiau šio elemento ignoravimas gali jus persekioti ilgus metus. Po skyrybų daugelis žmonių kovoja dėl žemų kredito balų ir sugadintų kredito ataskaitų, negali gauti paskolų, kredito kortelių ar net buto. Darykite viską, ką galite, kad išvengtumėte šių problemų. Darbuotis siekiant apsaugoti savo kreditą gali būti neįdomu, bet vėliau būsite dėkingi.

Papildomi Michelle Black ir Ryano Smitho pranešimai.