Skip to content
Home » Ką daryti, jei jūsų skrydis atidėtas

Ką daryti, jei jūsų skrydis atidėtas

  • by

Redaktoriaus pastaba: Šis įrašas buvo atnaujintas su nauja informacija.

Niekam nepatinka atidėtas skrydis, o šiais metais, remiantis „FlightAware“ duomenimis, buvo atidėta apie 21,9 proc. Jūs netgi galite stebėti tiesioginį oro linijų skrydžių atšaukimo puslapį ir vargo žemėlapį, kuriame rodomos oro uosto vietos ir vėlavimai.

Tačiau kadangi oro linijos negali kontroliuoti oro, vėlavimai yra būtinas blogis, su kuriuo keleiviai turi taikstytis. Net jei vėluojama dėl techninės priežiūros problemų, nenorite nuklysti per toli nuo vartų ir rizikuoti praleisti skrydį, jei problema būtų greitai išspręsta ir oro linijų bendrovė peržiūrės išvykimo laiką.

Taigi prieš išvykdami į oro uosto poilsio kambarį atsigerti savo sielvarto, turite žinoti keletą dalykų apie skrydžių vėlavimą. Kai kuriais atvejais jūs netgi galite turėti teisę į finansinę kompensaciją už nepatogumus.

Štai ką turėtumėte daryti, jei jūsų skrydis atidėtas.

Susisiekite su vartų agentu

PAUL HENNESSY / SOPA IMAGES / GETTY IMAGES

Sužinoję apie skrydžio atidėjimą, iš karto neišeikite į oro uosto poilsio kambarį. Žinoma, aš buvau dėl to kaltas ir dėl to beveik nepavėlavau du kartus atidėto skrydžio. Prieš kelerius metus pavėlavęs skrydžio metu, pamaniau, kad turiu pakankamai laiko pasiimti maisto ir pamiegoti katę poilsio kambaryje. Nesupratau, kad skrydis kažkaip „nevėluotas“, kol po kurio laiko nepabudau. Likus vos kelioms minutėms iki įlaipinimo durų uždarymo, atskridau į jungiamąjį skrydį – įsitempęs ir iškvėpęs.

Būčiau to visiškai išvengęs, jei būčiau pasikonsultavęs su vartų agentu, kad sužinotų naują laiką, arba paklausęs darbuotojo poilsio kambaryje. Paprastai jie žino šiuos dalykus.

Kitas dalykas: nepasikliaukite vien tik išvykimo ir atvykimo iš oro uosto lenta, nes jos ne visada atnaujinamos. Paprastai jie yra tikslūs, bet greičiausiai gausite naujausią skrydžio išvykimo informaciją atsisiuntę oro linijų programėlę į telefoną ir prisiregistravę gauti tekstinius įspėjimus apie skrydį.

Kitu skrydžiu tarp mano gimtojo miesto Norfolko tarptautinio oro uosto (ORF) ir LaGuardia oro uosto (LGA) sužinojau, kad mano išvykstamasis skrydis atidėtas keliomis minutėmis, kol vartų agentas apie tai pranešė per domofoną. Turėti kelis informacijos šaltinius, ypač dėl to, kad šiais laikais daugiau skrydžių vėluojama, nei pasikliauti vienu šaltiniu.

Užsiregistruokite mūsų kasdieniniam naujienlaiškiui

Žinokite savo kredito kortelės vėlavimo ir atšaukimo politiką

MLENNY / GETTY IMAGES

TPG mes daug kalbame apie tai, kaip padaryti, kad jūsų kelionių atlygio kredito kortelės veiktų jums – ir ne tik apie elito statuso pelnymą oro linijų bendrovėse ar geriausios vietos iki lėktuvo radimą. Kartais jūsų kredito kortelė pravers, kai kelionė vyksta ne taip, kaip planuota.

Pasak TPG vyriausiojo redaktoriaus Nicko Eweno, vienas neįvertintas pranašumas, kuris gali padėti, kai viskas klostosi ne taip, yra kelionės vėlavimo aprėptis. Vėlavimas yra ne tik varginantis. Dėl to galite praleisti svarbų skrydžio segmentą ir įstrigti oro uoste.

Kelionės vėlavimo apsauga užtikrina, kad nebūsite atsakingi už papildomas (pagrįstas) išlaidas, atsiradusias dėl ilgo kelionės vėlavimo. Tačiau kai kurios kredito kortelės gali sutaupyti pinigų ir rūpesčių, jei vėluojate dėl oro sąlygų, veiklos problemų, streikų ar kitų neplanuotų įvykių. Tikėtina, kad išlaidas turėsite sumokėti iš anksto, tačiau vėliau galite gauti kompensaciją.

Kreditinės kortelės su kelionės vėlavimo apsauga apima:

* Tinkamumas ir išmokų lygis skiriasi priklausomai nuo kortelės. Taikomos sąlygos ir apribojimai. Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite americanexpress.com/benefitsguide. Apdraustas New Hampshire Insurance Company, AIG kompanija.

Susiję: Geriausios kredito kortelės, siūlančios kompensaciją už vėlavimą

Gali būti, kad jums gali būti grąžintos lėšos

CREATIVE TOUCH IMAGING LTD/NURPHOTO/GETTY IMAGES

Žinokite savo teises, jei vėluojama arba atšaukiama.

Jei nuspręsite neskraidyti iš pradžių suplanuoto skrydžio dėl didelių vėlavimų ir atšaukimų, turėtumėte atgauti pinigus arba taškus. Oro linijų bendrovės paprastai bandys jums išduoti kuponą. Tačiau jūs neturite tuo tenkintis, nes turite teisę į grynuosius pinigus.

Susijęs: Ar galiu gauti kompensaciją už atidėtą skrydį? Tai yra būdai, kaip gauti kvalifikaciją

Atšaukimo ir pinigų grąžinimo parinktis gali būti pasiekiama internete arba oro linijų programoje. Nors, kaip jau pastebėjau, avialinijos to nepadaro paprastu procesu. Taigi, jums gali tekti paskambinti į klientų aptarnavimo liniją. Atminkite, kad net jei oro linijų bendrovė jums siūlo kuponą ar mylias, paprastai turite teisę į pinigų grąžinimą.

Turite dar daugiau galimybių, jei jūsų kelionei taikomas ES 261 reglamentas, kuriame nustatomos kompensavimo ir pagalbos keleiviams taisyklės atsisakymo vežti, atšaukimo ar ilgo skrydžio vėlavimo atveju.

EU261 suteikia tam tikrą kelionių apsaugą, jei jūsų skrydis atidėtas išvykstant, atsižvelgiant į vėlavimo trukmę. Jei atvykote į galutinę kelionės tikslą vėluodami daugiau nei tris valandas, turite teisę į kompensaciją (nebent vėlavote dėl ypatingų aplinkybių, pvz., terorizmo).

Kaip pranešėme praėjusiais metais, reglamentas taikomas:

  • Skrydžiai visoje Europos Sąjungoje ir vykdomi bet kurios oro linijos;
  • Skrydžiai iš ES į ES nepriklausančią šalį ir vykdomi bet kurios oro linijų bendrovės; ir
  • Skrydžiai, atvykstantys į ES ne iš ES ir vykdomi ES oro linijų bendrovės.

Norėdami sužinoti Amex Platinum kortelės įkainius ir mokesčius, spustelėkite čia.
Norėdami sužinoti „Delta Reserve“ kortelės įkainius ir mokesčius, spustelėkite čia.

Susiję skaitymai:

Papildoma Becky Blaine ataskaita.