Skip to content
Home » Heathrow streikas grasina sutrikdyti karaliaus Charleso karūnavimą

Heathrow streikas grasina sutrikdyti karaliaus Charleso karūnavimą

  • by

Londono Hitrou oro uosto (LHR) apsaugos darbuotojai kitą mėnesį planuoja streikuoti dėl darbo užmokesčio didinimo, o tai gali turėti įtakos keliautojams, atvykstantiems į sostinę karaliaus Karolio III karūnavimo proga.

Pasivaikščiojimai numatomi gegužės 4-6, 9-10 ir 25-27 dienomis. Streikuose daugiausia dalyvaus Heathrow 5 terminalo apsaugos darbuotojai, dėl kurių gali pailgėti keleivių laukimo laikas.

Prabangus Charleso įžengimas į sostą Vestminsterio abatijoje įvyks gegužės 6 dieną. Tikimasi, kad į sostinę atskris šimtai tūkstančių lankytojų, kurie išklos gatves ir taps istorijos kūrimo liudininkais.

Didžiausio Londono oro uosto vadovai teigia, kad nuo sausio mėnesio jie turi naują susitarimą dėl darbuotojų. Pagal susitarimą darbo užmokestis būtų padidintas 10 %, o ne vienkartinė 1 150 Didžiosios Britanijos svarų (apie 1 432 USD) išmoka. Tačiau lyderiai apkaltino Unite the Union (Didžiosios Britanijos ir Airijos profesinę sąjungą) nepateikus šio susitarimo savo nariams balsuoti.

„Unite“ tvirtina, kad sandoris nėra tinkamas arba neprilygsta didėjančioms pragyvenimo išlaidoms. „Kitą mėnesį įvyksiantys streikai dar labiau trikdys oro uosto keleivius, tačiau šis ginčas yra tiesioginis Heathrow atkaklaus atsisakymo pateikti pasiūlymą, atitinkantį mūsų narių lūkesčius, rezultatas“, – sakė „Unite“ regiono pareigūnas Wayne’as Kingas.

Keleiviai Heathrow oro uosto 5 terminale. DANIEL LEAL-OLIVAS/AFP/GETTY IMAGES

„Mūsų nariai buvo visiškai aiškūs, kad jie siekia reikšmingo nuolatinio atlyginimo padidinimo, – dalijosi Kingas. – Nedidelė vienkartinė išmoka nepalengvins finansinio spaudimo, su kuriuo mūsų nariai susiduria kasdien.

Jo žodžius pakartojo „Unite“ atstovė Sharon Graham, kritikavusi didžiausią Jungtinės Karalystės oro uostą: „Ir vėl turime John Holland-Kaye generalinį direktorių, kuris mano, kad yra priimtina didinti savo pajamas… o jis neigia savo darbuotojus. padorus atlyginimo padidinimas. Šis ginčas neabejotinai paaštrės, nes bus balsuojama daugiau darbuotojų, o sutrikimai tęsis visą vasarą.

Reaguodama į tai, oro uostas surengė savo skaudų išpuolį, užsimindamas, kad neseniai per Velykas įvykęs beveik 1 400 apsaugos pareigūnų pasitraukimas neturėjo drastiškos įtakos jo veiklai.

„Mes užtikrinome, kad Hitrou oro uostas veikė sklandžiai per pirmąsias 10 nesėkmingų Unite darbo dienų, o keleiviai gali būti tikri, kad tai darysime ir šį kartą“, – sakė Hitrou oro uosto atstovas.

Užsiregistruokite mūsų kasdieniniam naujienlaiškiui

Heathrow oro uosto 5 terminalas. BRASILNUT1 / GETTY IMAGES

„British Airways“, vienintelis operatorius iš 5 terminalo, per 10 dienų per Velykas buvo priverstas atšaukti 5% savo skrydžių.

Vis dėlto oro uostų vadovai išlieka nepaklusnūs: „Neleisime, kad „Unite“ sutrikdytų lankytojų srautą į JK tokiu svarbiu šaliai laikotarpiu“, – pridūrė oro uosto atstovas.

„Užuot vaikytis antraštes, „Unite“ turėtų klausytis savo narių. Dauguma Heathrow kolegų nenori streikuoti ir nori priimti pateiktą pasiūlymą. Kiekviena diena, kai Unite atsisako leisti nariams balsuoti dėl atlyginimo padidinimo 10% ir 1150 svarų sterlingų vienkartinės išmokos, yra diena, kuri kainuoja kolegoms pinigų, kurių jie nusipelnė dabar.

Tai toli gražu ne pirmieji smūgiai, paveikę Hitrou pastaruoju metu. Pasaulyje sušvelninus su COVID-19 susijusius apribojimus, lyderiai, norintys išspręsti finansinius ginčus nuo degalų įgulų iki šimtų „British Airways“ registruojančių darbuotojų, nuolatos ėmė muštis. Iki šiol jie iš esmės tai padarė teisingai, netgi padėjo tarpininkauti susitarimams tarp trečiųjų šalių agentūrų ir oro linijų. Tačiau, atrodo, kas savaitę ir toliau kyla grėsmės sutrikdyti veiklą.

GREG BAJOR / GETTY IMAGES

Tai taip pat ne tik Heathrow. Britų kelionės taip pat šiuo metu kovoja su daugiau nei 3000 darbuotojų iš HM pasų biuro.

Viešųjų ir komercinių paslaugų sąjungos nariai – nuo ​​pasų tikrintojų iki apklausų pareigūnų ir administratorių – gegužės 2–6 dienomis streikuos dėl ginčo daugiausia dėl atlyginimų ir pensijų, o tai dar labiau padidins vyriausybės bėdą dėl nuolatinio atsilikimo laukiant prašymų.

Jei skrendate į Hitrou oro uostą arba iš jo šiomis streiko datomis gegužės mėn., ypač jei skrendate su British Airways 5 terminale, būtinai susisiekite su savo oro linijų bendrove socialiniuose tinkluose arba telefonu.

Ir jei jums patinka karūnavimo įkvėpta kelionė į Londoną, skaitykite apie sostinėje esančius viešbučius, kuriuos naudoja tikrasis honoraras – ne visi jie kainuos karaliaus išpirką.