Skip to content
Home » Born / Ribera

Born / Ribera

  • by

Gimė / Ribera
Šis rajonas panašus į Barri Gotico, tačiau šiek tiek labiau įžymus. Jo centras – nuostabiai įspūdinga Santa Maria del Mar bažnyčia, iš kurios driekiasi mažų gatvelių labirintas. Metro stotelės „Urquinaona” arba „Jaume I” yra geri atspirties taškai į šį rajoną.

Raval
Raval yra kitoje Rambla gatvės pusėje nei Barrio Gotico ir dažnai vadinamas „blogąja bėgių puse”, nes praeityje buvo žinomas kaip turistams neįdomus rajonas. Nuo 9-ojo dešimtmečio jis pradėjo tvarkytis ir dabar yra madingas rajonas, kuris puikiais restoranais, barais ir kavinėmis konkuruoja su Gotico ir Born. Kuo toliau į šiaurę (čia įsikūręs universitetas), tuo jis darosi protingesnis, o pietinis rajonas vis dar gana netašytas.

Gracia
Grasija yra vienas iš mano mėgstamiausių barijų. Jame tvyro bohemiško kaimo atmosfera ir klesti katalonų bendruomenė. Jis įsikūręs miesto šiaurėje, todėl yra šiek tiek nuošaliau nei kiti mano mėgstamiausi barijai, bet tikrai verta čia apsilankyti ir pasišnekučiuoti bei stebėti žmones vienoje iš aikščių.

Barceloneta
Šiame darbininkų klasės anklave yra keletas puikių tapas barų ir puiki vieta pasivaikščioti dienos metu pakeliui į pajūrį, su kuriuo jis ribojasi. Man ypač patinka vaikščioti promenada, esančia šalia Port Vell, o paskui eiti palei pakrantę. Naktį Barseloneta įgauna kitokį atspalvį. Ji yra šalia Port Olympic, kuriame įsikūrę turistų lankomiausi miesto klubai ir kuris traukia miesto mergvakarius. Mano skoniui Port Olympic geriausia vengti, bet jei norite mega klubų, tai čia reikia važiuoti.

Ką veikti Barselonoje
Kaip ir beveik kiekviename mieste, kuriame lankomės, labiausiai mėgstu vaikščioti ir tyrinėti įvairius rajonus, o dienas paįvairinti skaniu maistu. Barselona tam puikiai tinka dėl savo gražių vingiuotų gatvelių ir saulėto oro. Be to, galite sėsti į metro, jei paaiškėtų, kad nuėjote per toli ir reikia greitai kur nors grįžti. Rekomenduoju klajoti ir pasinerti į miesto grožį.

O štai čia pateikiame sąrašą vietų, kurias pakeliui galbūt norėsite aplankyti.

Ciutadella parkas – kūdikių mėnuo Barselonoje
Ciutadelos parkas (Parc de la Ciutadella)
Šis parkas yra viena mėgstamiausių mano vietų Barselonoje, jei ne visame pasaulyje, ypač savaitgaliais. Tai ideali vieta stebėti žmones, pilna besišnekučiuojančių hipių, gitaristų, stepo šokėjų ir pikniką rengiančių šeimų. Pasiimkite pledą, kavos ir pasinerkite į ramią atmosferą. Jis gana didelis, tad pasivaikščiokite ir išsirinkite mėgstamiausią vietą. Į parką galima patekti iš Born rajono arba nueiti pėsčiomis nuo Triumfo arkos.