Skip to content
Home » Ar esate apsaugotas nuo streikų? Patikrinkite savo kelionių draudimą dabar

Ar esate apsaugotas nuo streikų? Patikrinkite savo kelionių draudimą dabar

  • by

Vasaros saulė ir mėlynas dangus gali būti visai šalia. Tačiau, jei dirbate aviacijos pramonėje, horizonte vis tiek šmėkščioja nepasitenkinimo debesys.

Europoje besitęsiantys streikai ir protestai ir toliau daro domino efektą kelionių oro transportu pramonei ir gali turėti įtakos tūkstančių keliautojų atostogoms.

Jungtinėje Karalystėje „British Airways“ per Velykas atšaukė 300 skrydžių po to, kai Heathrow oro uosto (LHR) darbuotojai paskelbė 10 dienų streiką nuo kovo 31 d. iki balandžio 9 d. dėl darbo užmokesčio ir darbo sąlygų. JK pasieniečiai planuoja pasitraukti balandžio 28 d., todėl gali atsirasti ilgų eilių, vėlavimų ir atšaukimų.

Susijęs: Ar vertas kelionių draudimas?

Panašūs ginčai siautėja Vokietijoje ir Prancūzijoje, kur dėl daugybės šalies streikų ir protestų dėl darbo užmokesčio bei kitų skundų ne kartą buvo sustabdyti lėktuvai ir traukiniai.

JAV taip pat nieko gero nežada. „United Airlines“, „American Airlines“ ir „Delta Air Lines“, kurios kartu aptarnauja apie du trečdalius vidaus oro eismo, šiuo metu veda derybas, siekdamos išvengti galimų pilotų, skrydžių palydovų ir mechanikų streikų.

Ar turėtumėte įsigyti kelionių draudimą, jei planuojate kelionę lėktuvu, kurioms gali turėti įtakos galimi streikai? Jei jau įsigijote kelionių draudimą, ką jis apima? Štai keletas dalykų, kuriuos reikia apsvarstyti.

Kaip sužinoti, ar esu apdraustas dėl streiko?

GETTY IMAGES

Deja, nėra vieno „visiems tinkančio“ atsakymo, ar jūsų kelionės draudimas apdraus jus streikų atveju. Skirtingi draudikai turi skirtingus požiūrius.

Anot kelionių draudimo specialisto ir MPI Brokers įkūrėjo Michaelo Pettiferio, prieš pasirašydami punktyrinėje linijoje visada turėtumėte perskaityti bet kokio draudimo poliso smulkiu šriftu.

Užsiregistruokite mūsų kasdieniniam naujienlaiškiui

„Daugelyje kelionių draudimo polisų bus skyrius, pavadintas „vėlavimas“ arba „sutrikimas“, – sakė jis TPG. „Nepriklausomai nuo to, ar esate apdraustas dėl streiko, bus ten.

JAV draudikai tai gali vadinti „atidėjusia kelione“ arba „kelionės nutraukimu“, todėl verta patikrinti ir šias sąlygas.

Ko turėčiau ieškoti?

Amerikiečių draudikas „Berkshire Hathaway“, siūlantis „novatorišką“ kelionių draudimą būtent skrydžiams ir kruizams, suskirsto į savo draudimo liudijimus įtrauktų vėlavimų tipus. Tai apima „kelionės vėlavimą“, „asfaltuotą vėlavimą“, „skrydžio išvykimo vėlavimą“ ir „praleistą ryšį“. Išmokama suma priklauso nuo jūsų pasirinkto draudimo plano.

Pavyzdžiui, jo „ExactCare Extra“ planas apima ne daugiau kaip 200 USD per dieną už mažiausiai penkių valandų vėlavimą. Ji taip pat siūlo 100 USD „fiksuotą naudą“ už praleistą ryšį ir 1 000 USD „vienodą naudą“ už vėlavimą asfaltuoti.

Didžiosios Britanijos draudikas Saga Travel turi patogią keliautojams polisą, kuriame pateikiamas naudingas šablonas, ko ieškoti.

„Jei laivas, orlaivis ar traukinys, kuriame esate užsakytas, vėluoja išvykti iš JK po to, kai užsiregistravote, turėsite teisę į £35 po pirmųjų 12 priverstinio laukimo valandų ir £15 už kiekvieną 12 valandų laikotarpį. iš viso iki 215 svarų sterlingų už kiekvieną apdraustą asmenį pagal jūsų draudimo poliso atidėto išvykimo skyrių“, – rašoma.

Tokio tipo polisas netgi atsipirks, jei praleisite skrydį dėl, tarkime, geležinkelių streiko pakeliui į oro uostą. Žinoma, stebėkite šiuos perteklinius mokesčius, jei reikalaujate grąžinti pinigus iš savo draudimo.

Už ką aš galiu apsaugoti, kai dėl streiko mano kelionė atidėta?

Oro linijų bendrovės „EasyJet“, „Ryanair“, SAS ir Paryžiaus Šarlio de Golio oro uosto darbuotojai surengė streikus dėl atlyginimų ir sąlygų. MARCOS DEL MAZO / LIGHTROCKET / GETTY IMAGES

Vienas iš pagrindinių dalykų, sako Pettiferis, yra tai, kad jūs turite „visą laiką laikytis politikos“. Tai reiškia būti oro uoste, kai vėluojama. Įprastai, kad galėtumėte pateikti pretenziją, turite būti oro uoste daugiau nei 12 valandų. Tačiau, priklausomai nuo politikos, tai gali trukti vos aštuonias valandas arba kartais net 24 valandas.

„Vėlavimo politikos formuluotėse paprastai nurodoma, kad pagal draudimo polisą jums atlyginama nuostoliai“, – sakė Pettiferis. „Ir jūsų nuostolis yra išlaidos 12 valandų buvimui oro uoste ir perkant papildomų sumuštinių ir arbatos. Mes tai vadiname vargo pinigais“.

Anot Pettifer, po tam tikro momento galite atšaukti skrydį ir jums bus atlyginta bilieto kaina.

Ką daryti, jei mano skrydis iš karto atšaukiamas dėl streiko?

Europoje ir JAV oro linijų bendrovė yra atsakinga už pinigų grąžinimą už bilietą arba nukreipimą į kitą galimą skrydį, kai atšaukiamas pradinis skrydis. Kai kurios oro linijos taip pat padengs oro uosto išlaidas.

Dėl kitų išlaidų, pvz., viešbučio išlaidų, Pettifer teigia, kad jei jūsų bilietas buvo grąžintas, draudikas greičiausiai manys, kad galite jį panaudoti naujam bilietui nusipirkti, todėl nemokės viešbučio išlaidų.

„Kiek jie mato, jūs susigrąžinote pinigus už atšauktą skrydį, taigi jūs turite pinigų kitam skrydžiui, kad galėtumėte ten patekti“, – paaiškino Pettiferis.

Susiję: geriausi kelionių draudimo polisai ir paslaugų teikėjai

Tačiau jei skrydį atšauksite patys, galbūt dėl ​​to, kad nerandate alternatyvaus skrydžio, kuris nuvežtų jus ten, kur turite būti laiku, kai kurie draudikai padengs viešbučio išlaidas.

Pavyzdžiui, „Saga Travel“ politikoje rašoma: „Jei atostogas be paketo užsisakėte savarankiškai, jūsų Saga Travel Insurance polisas padengia papildomas nepanaudotas apgyvendinimo ir kitas iš anksto apmokėtas išlaidas, kurių negalėsite susigrąžinti, jei atšauktumėte kelionę.

Berkshire Hathaway kompensuos jums „pagrįstas papildomas išlaidas“ iki sutartos ribos, įskaitant „išlaidas maitinimui, taksi kainas, būtiniausius telefono skambučius, vietinį transportą ir apgyvendinimą, kurios būtinai patiriamos dėl Kelionės vėlavimo ir kurios nėra Bendrasis vežėjas ar bet kuri kita šalis teikia nemokamai.

Ar draudikas išmokės, jei aš jau kreipiausi dėl kompensacijos iš aviakompanijos?

PROSTOCK-STUDIO/SHUTTERSTOCK

Gal būt. Svarbiausias dalykas, kurį reikia atsiminti, yra tai, kad oro linijų kompensacija nėra tas pats, kas draudimas.

Kaip sako Pettifer, draudimas atlygina jums nuostolius, patirtus dėl jūsų vėlavimo ar atšaukimo. Priešingai, jūsų oro linijų bendrovė jums skiria kompensaciją už finansinę ar kitokią žalą, padarytą dėl skrydžio atšaukimo.

Tai subtilus, bet reikšmingas skirtumas.

Susiję: štai kada Europos oro uostai ir traukiniai ruošiasi streikuoti

„Tai labai didelė tema”, – sakė Pettifer. „Žodis kompensacija yra plačiai paplitęs, tinkamai neišnagrinėjus, kas yra mokama ir kuo remiantis bei kam“.

„Kompensacija kaip teisinė sąvoka reiškia, kad jums kompensuojama žala dėl sužalojimo ar tam tikros rūšies netekties. Siūlymas, kad draudimo liudijimas, kuris atlygina jums patirtus nuostolius, turėtų būti vadinamas kompensacija, yra visiškai klaidingas. Taigi, jei oro linijų bendrovė kompensuoja kam nors jo nuostolius, tai yra žalos atlyginimas, o ne žalos atlyginimas.

Kitaip tariant, sako jis, galbūt galėsite reikalauti už abu.

Ar yra kokių laimikių?

Taip. Jūs tikrai turėjote panaikinti politiką prieš paskelbiant streiką. Pettifer sako, kad vos tik užsimenama apie streikus, jūsų šansai būti padengti už bet kokius nuostolius mažėja.

Pavyzdžiui, neseniai įvykusius streikus Heathrow oro uoste. Kaip ir daugelio streikų atveju, derybos nutrūko, nes oro uostas ginčijasi su profesinėmis sąjungomis, siekdamas rasti sprendimą ir užkirsti kelią didelio masto darbuotojų pasitraukimui. Šiuo atveju sprendimas nebuvo rastas, o „British Airways“ per tą laiką atšaukė 32 skrydžius per dieną.

Tokiu atveju keliautojai bus informuoti apie atšauktą skrydį mažai pranešdami. Bėda ta, kad apie streiką jau buvo „užsiminta“, sako Pettifer. Taip yra todėl, kad žinia, kad Vieningoji sąjunga išbalsavo savo narius, pasirodė prieš kelias savaites.

„Kaip ir bet kuris draudimas, jūs negalite apdrausti savo namo, jei jis jau dega“, – sako Pettifer. „Nėra tokio dalyko kaip ugnies laipsniai. Negalite apsidrausti nuo nedidelio gaisro kambario kampe. Na, galbūt galėsite tai užgesinti, bet vis tiek yra tikimybė, kad to nepadarysite. Kelionių draudimas yra tas pats, kai kalbama apie kažką panašaus į streiką. Jei buvo užsiminta apie streiką, manykite, kad jūs negausite atlyginimo.

Tas pats yra ir JAV

„Svarbiausia yra tai, kad streikas negali būti žinomas ar numatomas įvykis, kad būtų taikoma kelionių draudimo apsauga“, – sakė Terry Boynton, „Yonder Travel Insurance“ įkūrėjas ir prezidentas. „Jei po streiko įsigyjate kelionių draudimą, tikėdamiesi, kad jums bus kompensuota…