Skip to content
Home » 2023 m. TPG kelionių tendencijų ataskaita

2023 m. TPG kelionių tendencijų ataskaita

  • by

Visi girdėjome, kad „kelionės grįžta“ ir žmonės į keliones leidžiasi kitaip nei anksčiau. Bet ką tai reiškia? Mūsų ekspertų komanda seka visus oro linijų, viešbučių ir kruizinių kelionių pramonės pokyčius, taip pat su kiekviena susijusias kreditines korteles ir lojalumo programas, ir parengė šią pirmą tokio pobūdžio ataskaitą, kurioje parodoma kelionių raida šiandien.

Peržiūrėkite visą 2023 m. TPG kelionių tendencijų ataskaitą PDF formatu čia.

Nuo užgniaužtos paklausos iki naujos normos

KAUKĖS / GETTY IMAGES

Atostogos ilgėja, o riba tarp verslo ir laisvalaikio išnyko. Tačiau 2023 m. prasidėjo daugelio „darbo iš bet kur“ politikos nuostatų atšaukimas.

Kyla baimės dėl recesijos, bet neatrodo, kad kelionėms netrukdytų… Nors amerikiečiai galėjo pagaliau susilaukti užsitęsusio potraukio keliauti iš savo sistemų, jie ir toliau daug investuoja į kelionių patirtį.

Augimas tiek prabangos, tiek biudžetinių potyrių srityje

Įsipareigojimas prabangai išlieka tvirtas – viešbučiai stato daugiau aukščiausios klasės nekilnojamojo turto, o kruizinės linijos leidžia brangius ekspedicinius laivus plaukti į Antarktidą ir Arktį.

Tačiau tai nereiškia, kad biudžetinės kelionės yra išmestos už borto.

Be prabangos, kruizinės linijos stato didesnius laivus, kurie sugriaus visus mums žinomus rekordus. Šiuose didžiuliuose laivuose kiekvienas ras ką nors, tačiau atkreipkite ypatingą dėmesį į smulkųjį šriftą, nes vis daugėja privalomų mokesčių už šias kitaip viskas įskaičiuota patirtis.

Tai, ko nori viešbučių keliautojai, vystosi

THOMAS BARWICK / GETTY IMAGES

Grįžus į žemę, kažkada buvusi nišinė „viskas įskaičiuota“ kurortų zona tapo įprasta, o dideli viešbučių tinklai įsitraukė į veiksmą. „Hilton“, „Hyatt“ ir „Marriott“, prieš ketverius metus turėję vos 30 tokių kurortų, dabar turi daugiau nei 150 ir planuoja dar daugiau.

Kalbant apie viešbučių įmones, visi pagrindiniai tinklai investuoja į naujus prekių ženklus, kurių keliautojai galbūt nežino. Prieš dešimtmetį penki didžiausi viešbučių tinklai kartu siūlė 49 prekių ženklus; šiandien jų yra daugiau nei 130. Tokį augimą lėmė kūrėjų troškulys mažinti statybos ir priežiūros išlaidas, keliautojai nebesiekia pilno aptarnavimo restoranų ir pobūvių salių bei nuolatinės lojalumo programos.

Užsiregistruokite mūsų kasdieniniam naujienlaiškiui

Kainodaros tendencijos

Deja, kalbant apie kainas, laukia mažai palengvėjimo. Numatoma, kad viešbučių kambariai ir lėktuvų bilietai išliks aukšti.

Skrydžiai daugumoje maršrutų ras šiek tiek didesnius lėktuvus, o mažiausieji regioniniai lėktuvai bus išjungti. Tačiau tai reiškia, kad daugelis mažų miestelių ir miestų praranda skrydžius. Keletas startuolių bando užpildyti spragą, bet jos neužtaisys.

Išankstinis planavimas išlieka labai svarbus

RICHLEGG / GETTY IMAGES

Galiausiai noriu pabrėžti šiandienos kelionėms reikalingą planavimą. Džiaugiamės spontaniškomis paskutinės minutės kelionėmis, kurios, tikėkimės, niekada nepraeis. Tačiau nors griežti koronaviruso pandemijos pajėgumų apribojimai galėjo susilpnėti, daugeliui pagrindinių lankytinų vietų, kurias pandemijos metu reikėjo rezervuoti, patiko, kaip ji pasklido miniomis, ir nusprendė laikytis šios politikos.

Išankstinis pasirengimas taip pat taikomas norint gauti asmens tapatybės dokumentus ir užsiregistruoti vyriausybės narystės mažinimo programose. Mes matome mėnesius trunkantį laukimą, kad galėtume atnaujinti pasus ir užtikrinti pokalbius su pasauliniu įėjimu. Be to, nuo 2025 m. gegužės mėn. visi, skrendantys šalies viduje, turės turėti specialiai patvirtintą vairuotojo pažymėjimą, vadinamą Real ID, kurį galima gauti tik asmeniškai DMV.

Šiuo metu tik 53% amerikiečių turi tikrą ID. Dveji metai gali atrodyti toli, bet įsivaizduokite, kad einate į DMV, kai visi bando gauti naujas licencijas prieš vasaros atostogas. Tai nebus gražu.

Tikimės, kad jums patiks šis išsamus šiandienos kelionių apžvalgos vaizdas. Kai 2023 m. vykstate aplankyti naujų ir senų vietų, raginame skirti laiko ir atrasti ką nors netikėto. Atraskite tą nežinomą vietinę parduotuvę arba ramų parkelį, kuris nepateko į vadovus. Tai padarys jūsų kelionę daug naudingesnę.

Peržiūrėkite visą 2023 m. TPG kelionių tendencijų ataskaitą PDF formatu čia.