Skip to content
Home » Šiuolaikinė ES išvykimo/įvažiavimo sistema gali būti atidėta iki 2024 m

Šiuolaikinė ES išvykimo/įvažiavimo sistema gali būti atidėta iki 2024 m

  • by

Keliautojai, atvykstantys į Europos Sąjungą, gali išvengti pirštų atspaudų ir biometrinių duomenų paėmimo iki 2024 m., nes ilgai laukta atvykimo ir išvykimo sistema, atrodo, vėluoja…

Naudodama naujausias biometrines ir pirštų atspaudų technologijas, EES supaprastins trečiųjų šalių piliečių, atvykstančių į ES, saugumą. Jis paims jų pirštų atspaudus ir veido biometrinius duomenis kiekvieną kartą, kai jie kirs Šengeno sieną, ir įrašys atvykimo arba išvykimo datą ir vietą.

Trumpai tariant, kalbama apie kontrolės sugriežtinimą ir pagalbą pasienio pareigūnams.

Pasak pareigūno, EES yra viena iš priemonių, kurių imamasi kaip Saugumo sąjungos dalis ir padės pasiekti Europos saugumo darbotvarkės ir Europos migracijos darbotvarkės tikslus, ypač susijusius su sienų valdymu ir tarpvalstybinio nusikalstamumo bei terorizmo prevencija. Europos Sąjungos svetainėje.

Susiję: Trumpas darbuotojų skaičius ir didelė paklausa gali sukelti katastrofą jūsų vasaros kelionių planams

Pirmą kartą planuota, kad sistema pradės veikti 2021 m., tačiau buvo nukelta iki 2023 m. lapkričio mėn. Išleidimas dar kartą atidėtas, rašo „The Independent“.

Užsiregistruokite mūsų kasdieniniam naujienlaiškiui

Laikraštis sako, kad Europos Sąjungos didelės apimties IT sistemų laisvės, saugumo ir teisingumo erdvėje operatyvaus valdymo agentūros – agentūros, atsakingos už pagrindines ES IT sistemų operacijas – pareigūnai netiki, kad ši technologija bus parengta laikas žiemai. Tai verčia abejoti, ar tai išvysime iki 2024 m. Paryžiaus olimpinių žaidynių, kurios vyks liepos 26–rugpjūčio 11 d.

Oro uostas-išvykimas-lenta-vykimas-į Paryžių
THOMAS FAULL / GETTY IMAGES

Pranešama, kad anksčiausias dabartinis startas yra 2024 m. gegužės mėn., prieš pat sporto renginio pradžią. Tačiau greičiausiai tai bus atidėta, kad būtų išvengta galimų problemų, kylančių paleidus sistemą.

Tikimasi, kad kitą vasarą prieš pasaulinį reginį į Prancūzijos sostinę atvyks daugiau nei 10 500 sportininkų, šimtai delegatų ir milijonai sporto gerbėjų iš 206 šalių. Taigi, manoma, kad pareigūnai stengsis išvengti galimų sistemos sutrikimų.

Susijęs: Puikus „Avios“ naudojimas: „British Airways“ „Reward Flight Saver“ išpirkimai

Pareigūnai, neseniai susitikę viename Stokholmo oro uosto viešbutyje aptarti EES, atrodo, nusprendė, kad technologija pasirodys po Paryžiaus žaidynių. Tačiau oficialus nuosprendis greičiausiai bus paskelbtas tik po tolesnio susitikimo, kuris planuojamas internete gegužės 31 d.

Pradėjus veikti AIS, ji turėtų paskatinti plačiau naudotis savitarnos sistemomis ir automatizuotomis pasienio kontrolės sistemomis, suteikdama „greitesnius ir patogesnius“ ne ES keliautojų atvykimo taškus.