Skip to content
Home » „Marriott“ laukia svečių ieškinys dėl „šlamšto mokesčių“ Los Andželo viešbučiuose

„Marriott“ laukia svečių ieškinys dėl „šlamšto mokesčių“ Los Andželo viešbučiuose

  • by

Niekam nepatinka tie atsitiktiniai papildomi mokesčiai, kurie vadinami įvairiais pavadinimais – kurorto mokesčiai, kelionės tikslo mokesčiai, mokesčiai už patogumus ar miesto mokesčiai, kad būtų galima paminėti keletą pravardžių, kurie įskaičiuojami į nakties viešbučio kambarių kainas.

Kai kuriems tai taip nepatinka, kad jie nori pateikti ieškinį didžiausiai pasaulyje viešbučių bendrovei.

Viešbučio svečiai trečiadienį pateikė ieškinį „Marriott International“ Los Andželo apygardos aukštesniajam teismui dėl, jų teigimu, naktinių papildomų mokesčių už kambarių kainas, pažeidžiančius Kalifornijos vartotojų apsaugos ir nesąžiningos konkurencijos įstatymus. Mokesčiai svečių sąskaitose buvo pažymėti kaip „Viešbučio darbuotojų apsaugos potvarkio išlaidų priemoka“ ir svyravo nuo 10 USD iki 14 USD už naktį, priklausomai nuo viešbučio.

Šie kaltinimai pirmą kartą buvo pateikti kaip atsakas į potvarkį, kurį praėjusiais metais pasirašė tuometinis Los Andželo meras Ericas Garcetti. Ši priemonė reikalauja, kad Los Andželo viešbučiai aprūpintų darbuotojus apsaugos priemonėmis, pavyzdžiui, panikos mygtuku, kad geriau apsisaugotų nuo galimo seksualinio išpuolio. Taikant priemonę taip pat buvo reikalaujama, kad didesni viešbučiai mokėtų didesnį atlyginimą namų tvarkytojams, valantiems virš tam tikros ribos per pamainą.

Tačiau ieškinyje teigiama, kad papildomas mokestis, skirtas padengti išlaidas, susijusias su darbuotojų apsaugos priemone, gerokai viršija tai, ką ji iš tikrųjų kainuotų viešbučio savininkui.

„Pavyzdžiui, Los Andželo oro uosto „Marriott“ yra 1004 kambarių viešbutis, kurio užimtumas paprastai yra didesnis nei 80%. Tačiau net ir esant vos 80% užimtumo (803 užimti kambariai per naktį), viešbutis iš svečių uždirba daugiau nei 10 000 USD už naktį, apmokestindamas [Hotel Worker Protection Ordinance] Mokestis – daugiau nei 3 600 000 USD per metus tame pačiame viešbutyje“, – rašoma ieškinyje. „HWPO mokestis yra ne kas kita, kaip „šlamšto mokestis“, prisidengiantis „darbuotojų apsauga“, tiesiogiai naudingas „Marriott“ jų svečių sąskaita.

„Marriott“ atstovai atsisakė komentuoti, kai su jais susisiekė TPG.

Ieškinyje akcentuojamos kelios su „Marriott“ susijusios nuosavybės: Los Angeles Airport Marriott, Courtyard by Marriott Los Angeles LAX/Century Boulevard, Residence Inn by Marriott Los Angeles LAX/Century Boulevard ir Four Points by Sheraton Los Andželo tarptautinis oro uostas.

Nors dauguma mokesčių ėmimu apkaltintų viešbučių buvo įsikūrę netoli Los Andželo tarptautinio oro uosto (LAX), ieškinyje taip pat vadinamas Beverly Hills Marriott.

Užsiregistruokite mūsų kasdieniniam naujienlaiškiui

Mokesčio nuovargis

Ieškinys pateiktas visame kelionių sektoriuje didėjant kovai dėl mokesčių. JAV prezidentas Joe Bidenas anksčiau šiais metais savo kalboje apie Sąjungos padėtį netgi taikė kurorto mokesčius, stengdamasis panaikinti paslėptus mokesčius, kurie plačiai paplitę kelionių pramonėje, kaip dalį savo šiukšlių mokesčių prevencijos akto.

„Uždrausime netikėtus kurorto mokesčius, kuriuos viešbučiai įtrauks į jūsų sąskaitą“, – kreipimesi sakė Bidenas. „Šie mokesčiai gali kainuoti iki 90 USD už naktį viešbučiuose, kurie net nėra kurortai.

„Marriott“ susitarė su Pensilvanijos generaliniu prokuroru dėl ieškinio, nukreipto į jos kurorto mokesčių praktiką, o bendrovė dabar teigia, kad viešbučiuose mokestis yra įtrauktas į iš pradžių paskelbtą nakties tarifą.

Anksčiau šiais metais Teksase buvo pradėti atskiri ieškiniai prieš „Hyatt“ ir „Hilton“ dėl jų atitinkamų kurorto mokesčių praktikos.

Nors „Marriott“ ir vėl atsidūrė teisinėje pozicijoje dėl papildomų mokesčių, pridedamų prie kambario kainų, bendrovės generalinis direktorius Anthony Capuano anksčiau šiais metais paminėjo viešbučio prekės ženklo lyderystę sujungiant kurorto mokesčius į nakties kainas.

Mokesčiai niekur nedings, tačiau didesnis skaidrumas gali būti galutinis žaidimas platesnei pramonei.

„Nėra taip, kad jie būtų kažkaip paslėpti. Mes tiesiog dar labiau aiškinamės ir didiname šį skaidrumą“, – sakė Capuano per bendrovės pirmojo ketvirčio pelno skambutį. „Paliksiu tai valstybei [attorneys general] visoje likusioje šalies dalyje likusiai pramonės daliai. Tačiau džiaugiuosi, kad pirmaujame pramonėje, kalbant apie mūsų atskleidimo svečiams skaidrumą.

Susiję skaitymai: