Skip to content
Home » Kodėl kelionės metu turėtumėte turėti atsarginę kredito kortelę

Kodėl kelionės metu turėtumėte turėti atsarginę kredito kortelę

Anot kredito ataskaitų agentūros Experian, vidutinis amerikietis turi keturias kredito korteles. Tačiau kelionių apdovanojimų entuziastai gali šiek tiek skirtis nuo vidutinių amerikiečių kredito kortelių atžvilgiu ir gali turėti daugiau nei keturias korteles. Tačiau jei dar nesate susipažinę su taškais ir myliomis arba einate lėtai, galite neturėti pilnos piniginės kreditinių kortelių.

Nesvarbu, ar esate didesnis, mažesnis ar vidutinis pagal turimų kredito kortelių skaičių, tikriausiai jų visų nesinešite su savimi keliaudami. Bet ar kada nors pagalvojote, kiek ir kokių rūšių turėtumėte atsinešti?

Panagrinėkime, kodėl svarbu keliauti su bent dviem kortelėmis ir kai kurias geriausias atsarginės kortelės praktikas, nesvarbu, ar keliaujate Jungtinėse Valstijose, ar užsienyje.

Kortelės tinklo problemos

Jungtinėse Valstijose yra keturi pagrindiniai kredito kortelių tinklai: „Visa“, „Mastercard“, „American Express“ ir „Discover“. Kreditinių kortelių tinklai palengvina sandorius tarp prekybininko ir išdavėjo. Kai kurios, pvz., „American Express“ ir „Discover“, yra ir tinklas, ir išdavėjas. Kita vertus, „Visa“ ir „Mastercard“ yra tik tinklai ir turi įvairius išdavėjus. Jei turite „Visa“ kredito kortelę, ją išduos bankas, pvz., „Chase“ arba „Bank of America“, o „Mastercard“ kredito kortelę galėtų išduoti „Citi“ arba „Wells Fargo“.

ARTUR WIDAK/NURPHOTO/GETTY IMAGES

„Visa“ ir „Mastercard“ kredito kortelės paprastai yra plačiai priimamos JAV ir užsienyje; „American Express“ ir „Discover“ yra mažiau, ypač užsienyje. Tarkime, kad jūsų pagrindinė ar kasdienė išlaidų kortelė namuose yra „Amex“ arba „Discover“. Tokiu atveju, jei susidursite su prekybininkais, kurie nepriima „Amex“ ar „Discover“, verta atsinešti „Visa“ arba „Mastercard“ kortelę keliaujant. Ir tais retais atvejais, kai tinklas nutrūksta ir negalite pirkti, galėsite pereiti prie atsarginės kortelės kitame tinkle.

Banko ar emitento problemos

Kitos kortelės jums taip pat gali prireikti tais atvejais, kai jūsų pagrindinė kortelė yra pamesta, pavogta, atmesta arba užrakinta dėl įspėjimo apie sukčiavimą. Jei įmanoma, atsarginė kortelė turėtų būti kito banko nei pagrindinė kortelė.

Blogiausiu atveju, jei bankas ar emitentas pažymi jūsų sąskaitas dėl įtartinos veiklos ir kelionės metu užrakina visas paskyras, galite pereiti prie kito banko kortelės. Tačiau jei visos jūsų kortelės yra iš to paties banko, jums nepasiseks, kol neišspręsite paskyros problemos, kuri gali kilti problemų, jei atliekate operaciją, laiko trūks arba negalėsite susisiekti su banku.

OONAL / GETTY IMAGES

Atsarginę kortelę laikykite viešbučio kambario seife

Kai kuriais atvejais, pvz., jei jūsų kortelė atmetama arba užrakinta, būtų naudinga visada su savimi turėti antrą kortelę, kad galėtumėte užbaigti operaciją. Tačiau bendras patarimas yra laikyti atsarginę kortelę saugioje vietoje, pavyzdžiui, viešbučio kambario seife. Jei jūsų piniginė pametėte arba pavogta ir joje yra visos jūsų kortelės, norėsite, kad bent vieną kortelę būtumėte atidėję saugojimui.

Kai kurie keliautojai net pasilieka antrąją arba jauką, piniginę. Kai kurie nešiojasi apgaulingą piniginę su maža grynųjų pinigų suma, o kai kurios uždarytos arba pasibaigusios kredito kortelės, kad apgautų grobį ar kišenvagią, jei įvyktų nelaimingas atsitikimas. Kiti naudoja antrą piniginę, kad galėtų nešiotis tik tą kortelę, kurios jiems reikia dienai, o pagrindinė piniginė ir kitos kortelės lieka saugios viešbučio kambaryje.

Apdovanokite savo gautuosius TPG Daily naujienlaiškiu

Prisijunkite prie daugiau nei 700 000 skaitytojų, kad gautumėte naujausių naujienų, išsamių vadovų ir išskirtinių TPG ekspertų pasiūlymų.

Vis labiau populiarėjant mobiliojo mokėjimo metodams (pvz., „Apple Pay“ ir „Google Pay“), net ir tarptautiniu mastu, galbūt norėsite į savo mobiliąją piniginę įtraukti kelias korteles. Jūs arba prekybininkas vis tiek norėsite naudoti fizinę kortelę, bet bent jau žinosite, kad mobiliosios piniginės parinktis yra žiupsnelis.

JANNOON028/SHUTTERSTOCK

Ar turėtumėte paimti daugiau nei dvi korteles?

Žinoma, bet jei kas nors bus pamestas ar pavogtas, tai gali būti didelis galvos skausmas, nes daug skambinsite norėdami atšaukti korteles. O kas nori tai leisti savo atostogas? Suprantama, kodėl galbūt norėsite atsinešti įvairių kortelių, jei bandote maksimaliai padidinti atlygį naudodami kelias korteles skirtingoms išlaidų premijų kategorijoms kelionėje, tačiau bent vieną kortelę laikykite viešbučio kambario seife.

ISABELLE RAPHAEL / TAŠKŲ VAIKINAS

Apatinė eilutė

Planuodami, ką pasiimti į kitą kelionę, nepamirškite supakuoti papildomos kredito kortelės. Kelionių metu pasitaiko nemažai scenarijų, kai gali praversti atsarginė kortelė. Bent jau net jei kelionės metu naudosite tik vieną kortelę, būsite ramūs, kad jei kas nors suges su pagrindine kortele, vis tiek turėsite galimybę sumokėti už pirkinius.

Papildomas Danyalo Ahmedo pranešimas.