Skip to content
Home » Jūsų skrydis atšauktas arba atidėtas – štai ką turėtumėte daryti toliau

Jūsų skrydis atšauktas arba atidėtas – štai ką turėtumėte daryti toliau

  • by

Redaktoriaus pastaba: tai pasikartojantis įrašas, reguliariai atnaujinamas nauja informacija.

Pernai buvo atidėtas vidutiniškai daugiau nei kas penktas skrydis, atšaukta apie 2 proc. Nors tai reiškia, kad dauguma skrydžių baigėsi laiku, milijonai keliautojų vis tiek neskrido tada, kai tikėjosi.

Artėja dar vienas įtemptas kelionių sezonas. Kai skrydžiai vėluoja ir atšaukiami, tam tikromis aplinkybėmis gali nelikti daugybės papildomų vietų, kad būtų galima tiesiog peršokti į kitą skrydį.

Štai patarimai, kaip sumažinti tikimybę įstrigti ir padidinti tikimybę kuo greičiau atvykti į paskirties vietą, net jei sulauksite nepageidaujamos žinios, kad jūsų skrydis vėluoja – ar dar blogiau.

Kaip sužinoti, ar jūsų skrydis gali būti atidėtas

Dabartinėje pilnų skrydžių ir lengvai prieinamos informacijos epochoje nelaukite, kol oro linijų bendrovė praneš, kad iškilo problema.

Bendrąsias skrydžių tendencijas visoje šalyje galite stebėti „FlightAware“, kuri suteikia gerą apžvalgą, kaip atrodo diena danguje.

Šiame puslapyje dėmesys sutelkiamas į vėlavimus. Rankiniu būdu patikrinkite skrydžio būseną savo oro linijų svetainėje per 24 valandas iki kelionės. Taip pat, jei įmanoma, patikrinkite, iš kur skrenda lėktuvas.

UNITED.COM

Taip pat pasirinkite pranešimus apie skrydį iš savo oro linijų ir atsisiųskite operatoriaus programėlę į savo telefoną. Čia pateikiama išsami informacija apie šį procesą su „American Airlines“ ir „United Airlines“. Tikėtina, kad oro linijų bendrovės mobiliojoje programėlėje turėsite daugiau naujausios skrydžio išvykimo informacijos, nei nurodyta išvykimo ir atvykimo lentose.

Taip pat galite gauti skrydžio būsenos atnaujinimus tiesiogiai iš „FlightAware“.

Užsiregistruokite mūsų kasdieniniam naujienlaiškiui

Kada atvykti į oro uostą, jei jūsų skrydis atidėtas

ŽMONĖS VAIZDO STUDIJA / SHUTTERSTOCK

Tai gali būti sudėtinga. Jei patikrinus programėlę jūsų skrydis vis tiek nurodytas kaip „laiku“, išskriskite į oro uostą pagal pradinį tvarkaraštį.

Net jei programoje jūsų skrydis rodomas kaip atidėtas, jis gali būti pakeistas. Daugeliu atvejų geriausia būti oro uoste pasiruošus išvykti iš pradžių numatytu laiku. Tikrai girdėjome istorijų, kai skrydis staiga pasiruošęs skristi greičiau nei tikėtasi, palikdamas kai kuriuos keleivius. Kartais iš anksto gausite patvirtinimą, kad skrydis gerokai atidėtas. Tačiau saugiau būti oro uoste, tik tuo atveju.

Dėl blogo oro oro uoste kartais laikinai sustojama ant žemės. Kai tik oras pagerėja, sustojimas panaikinamas, o oro linijos stengiasi kuo greičiau pradėti skrydžius.

Susiję: 3 dalykai, kuriuos reikia padaryti, jei jūsų skrydis atidėtas

Ką daryti, jei yra blogas oras

Stebėkite oro sąlygas likus kelioms dienoms iki skrydžio, kad sužinotumėte, ar numatomos kokios nors pagrindinės sistemos. Tada labai svarbu patikrinti prognozę išvakarėse ir kelionės dieną, kad sužinotumėte, kaip bet kokios problemos gali paveikti jūsų išvykimo ir atvykimo oro uostus.

Vėlgi, nepamirškite gauti naujienų apie skrydžio būseną. Jei žinote, kad blogas oras ateis vėliau, jei galite, paprašykite ankstesnio skrydžio. Arba, jei išvykstate išvakarėse, tai taip pat yra gera idėja.

BYCHYKHIN OLEXANDR / GETTY IMAGES

Vis daugiau oro linijų leidžia keliautojams keisti planus be kainų skirtumo prieš iškilus rimtoms oro problemoms, tokioms kaip gresiančios pūgos, ledo audros ar net smarkios perkūnijos. Kai kurie netgi aktyviai pakeis jūsų skrydį.

Jei žinote, kad laukia blogas oras, eikite į savo oro linijų svetainę ir ieškokite įspėjamojo pranešimo arba paskambinkite oro linijų bendrovei ir pasikalbėkite apie galimybes. Jei oro linijų bendrovė aplenkia oro problemas, galite pakeisti skrydį keliomis dienomis bet kuria kryptimi be jokių mokesčių. Be to, galite pabandyti paprašyti skrydžio be persėdimų, jei dėl oro sąlygų kyla pavojus skrydžiui su persėdimu.

Tačiau, jei oro linijų bendrovė nepateikė savo patarimo, jums gali tekti mokėti iš savo kišenės už bet kokius kainų skirtumus, jei tikrai norite patekti ten, kur vykstate.

Susiję: kaip oras veikia jūsų skrydį – atmosfera ir vėjai

Ką daryti, jei jūsų skrydis atidėtas arba atšauktas

Jei skrydis vėluoja ir norite palaukti alternatyvos, patikrinkite oro linijų programėlę arba oro uosto kioską, kad būtų galima perrašyti rezervavimo galimybes. Daugeliu atvejų jums nereikia stovėti eilėje, kad galėtumėte pasikalbėti su tikru asmeniu, nes galite patys atlikti rezervacijos pakeitimą daugelyje pagrindinių oro linijų. Tiesą sakant, tai gali būti greičiau padaryti internetu arba oro uosto kioske – o greitis yra svarbus. Galbūt galėsite iš naujo rezervuoti skrydžio laiką arba net į naują „gretimą“ kilmės ar paskirties miestą.

Tačiau kartais automatizuotos rezervavimo sistemos nėra geriausias pasirinkimas. Kartais vienintelė automatizuota parinktis yra „raudonų akių“ skrydis arba būsimas skrydis į paskirties vietą praėjus daugiau nei dviem dienoms. Tai ypač pasakytina apie tokius pilnus skrydžius kaip dabar.

Jei nerandate to, ko jums reikia internete, susiraskite oro linijų darbuotoją, kuris žino, kaip dirbti su bilietų kasa. Pažiūrėkite į jų uniformas ir vardų etiketes, kad įsitikintumėte, jog gausite bilietų agentą, o ne bagažo prižiūrėtoją ar panašų užsakomąjį rangovą.

Jei JAV skambučių centras turi ilgą laukimo laiką (tai nutinka esant plačiai paplitusioms problemoms), galite pabandyti surinkti tarptautinį numerį, kad paslauga būtų greitesnė. Taip pat gali pasisekti susisiekus su aviakompanija Twitter, pokalbio ar kitais socialinės žiniasklaidos kanalais, kai klientų aptarnavimo linijos užimtos.

Pavyzdžiui, kai prieš pat Kalėdas buvo atidėtas pirmasis „American Airlines“ skrydžio skrydis iš Niujorko į Arkanzasą, TPG redaktorė Madison Blancaflor praleido ryšį.

Ji susisiekė su „American Airlines“ socialiniame tinkle „Twitter“, kad padėtų užtikrinti, kad ji būtų iš naujo rezervuota kuo anksčiau. Jai vis tiek teko ilgai praleisti laiką Šarlotėje, tačiau tai buvo geriau (ir mažiau streso), nei skubėti į klientų aptarnavimo skyrių, kad atvykus į Šarlotę būtų galima iš naujo užsisakyti.

Jei jūsų vežėjui nebėra tinkamų užsakymo galimybių, paklauskite, ar yra kitų oro linijų bendrovių. Jei vėlavimas yra susijęs su oru, o jūs turite paprastos ekonominės klasės bilietą arba skrendate pigių skrydžių bendrove, kitų oro linijų bendrovių gali nebūti po ranka. Vis dėlto verta paklausti ir, jei įmanoma, pateikti galimas galimybes, kurias ištyrėte patys.

Susiję: svarbiausi patarimai, kaip greičiau pasiekti oro linijų klientų aptarnavimą

Atsitraukite į poilsio kambarį

Jei turite prieigą prie „United Club“, „Delta Sky Club“ ar panašių oro linijų klubų, galite kreiptis pagalbos iš patyrusių agentų, kurių linijos gali būti trumpesnės. Naudokite jį kaip vietą savo mintims kaupti, įkrauti telefoną ir priimti teisingus sprendimus. Agentai gali padėti pakeisti arba sekti skrydį.

Trečiųjų šalių salonuose, pvz., „American Express Centurion Lounge“, negalėsite gauti tokios konkrečios oro linijų pagalbos, tačiau tikriausiai vis tiek esate geresnėje vietoje laukti audros nei sausakimšame terminale. .

Susiję: Geriausios kredito kortelės, leidžiančios patekti į oro uosto poilsio kambarį

Rezervuokite skrydį iš naujo

Kartais, jei jums tikrai reikia grįžti namo, jums gali tekti patiems atlikti darbą ir suplanuoti išlaidas naujam skrydžiui.

Vėluojant iš Orlando į Hiustoną, kai mano pradinis vežėjas negalėjo manęs parvežti namo ilgiau nei 24 valandas po to, kai buvo atšauktas mano pirmasis skrydis, radau tiesioginį Southwest Airlines skrydį su paskutine vieta už 463 USD.

Nors užsakymo pakeitimas paprastai nebus apdraustas jokiu draudimu ar vežėju, pasirinkau Pietvakarių parinktį ir gavau pinigus už pradinį „United“ bilietą, o tai bent šiek tiek atsvėrė naujo bilieto skausmą. Mano atveju buvo verta valdyti savo likimą ir neužstrigti.

Jūsų kreditinėje kortelėje integruotas kelionės atidėjimo arba atšaukimo draudimas gali padėti padengti daugybę netikėtų išlaidų, susijusių su vėlavimais ir atšaukimais, tačiau visiškai naujas skrydis namo greičiausiai nebus vienas iš jų. Vis dėlto kai kuriais atvejais kurį laiką tai gali būti vienintelis kelias namo, todėl teks pasverti privalumus ir trūkumus.

Susiję: Kada pirkti kelionių draudimą ir kada pasikliauti kredito kortelių apsauga

Patikrinkite oro uosto viešbučius

Galvodami, ką daryti skrydžio vėlavimo ar atšaukimo atveju, apsvarstykite savo galimybes oro uosto viešbučiuose, kurie gali pasipildyti, jei yra didelių vėlavimų ar atšaukimų. Kartais geriausia tą dieną grįžus namo ištraukti kištuką, gerai pailsėti ir ryte bandyti dar kartą.

Oro uosto viešbučiai paprastai yra gana prieinami taškais, nors grynųjų pinigų įkainiai gali pakilti, kai paklausa didėja. Apgyvendinimas yra…