Skip to content
Home » Dalykai, kuriuos sužinojau pirmą kartą atnaujindamas pasą

Dalykai, kuriuos sužinojau pirmą kartą atnaujindamas pasą

  • by

Pasai yra jūsų raktas į pasaulį, leidžiantis kirsti sienas, tyrinėti naujas vietas ir patirti skirtingas kultūras. Jie taip pat yra kančia žinant, ką atnaujinti.

Neseniai pirmą kartą atnaujinau pasą ir tai buvo gana audringa patirtis. Kai kreipiausi sausio pabaigoje, internetinis atnaujinimo portalas per „MyTravelGov“ buvo atidarytas, todėl nusprendžiau pasinaudoti galimybe ir tokiu būdu atnaujinti pasą.

Supratau, kad praėjusiais metais po pirmųjų internetinio atnaujinimo etapų keblumai būtų buvę pašalinti. Vaikeli, ar aš klydau. Pasą gavau likus vos 10 dienų iki tarptautinės kelionės.

Perspėsiu apie savo patirtį: turėjau labai trumpą langą atnaujinti. Mano paso galiojimas techniškai baigsis tik 2024 m. sausio mėn., bet tarptautinę kelionę su šeima planavau 2023 m. rugpjūtį. Taigi, man reikėjo daugiau nei šešių mėnesių, kol baigsis paso galiojimas. Galėjau atnaujinti per vasarą, bet nerimavau dėl gandų sklindančio vyriausybės uždarymo birželį arba netrukus po jo.

Kelionę turėjau planuoti balandžio 2 d., todėl kažkada prieš tai teko atsinaujinti. Tačiau aš negalėjau pratęsti iki sausio 23 d., nes negalite pratęsti likus daugiau nei metams iki paso galiojimo pabaigos. Dėl to man liko maždaug devynios savaitės, kad pasas būtų atnaujintas prieš kelionę balandžio pradžioje.

Tai yra penki dalykai, kuriuos išmokau pirmą kartą atnaujinęs pasą ir keletas patarimų, kaip palengvinti jūsų patirtį nei mano.

Palikite daug erdvės kvėpuoti

Suteikite sau daug erdvės kvėpuoti ir įsitikinkite, kad jūsų pasas laiku atvyks į kelionę. RICHLEGG / GETTY IMAGES

Žvelgiant į šią patirtį, tikrai neįvertinau, kiek laiko užtruks paso atnaujinimas. Kai pateikiau sausio 29 d., gavau el. laišką, kad jis gautas tą pačią dieną. Taigi, aš naiviai maniau, kad užtruks numatomas trijų–penkių savaičių laikotarpis, kol atkeliaus mano pasas. Tačiau kai dienos virto savaitėmis, savaitėmis ir savaitėmis, aš vis mažiau pasitikėjau savimi.

Bendradarbis pateikė savo sausio 25 d., todėl supratau, kad esame tame pačiame cikle. Tačiau susirūpinau, kai jis paminėjo, kad jo paraiškos būsena pasikeitė į „vykdoma“ praėjus vos keturioms valandoms po jo pateikimo. Netgi nuėjome taip toli, kad palyginome savo paraiškų skaičių. Manasis beveik visą laiką svyravo ties „gauta“, kol staiga perėjo į „vykdomas“ kovo 21 d.

Rekomenduoju skirti sau bent 12 savaičių iki tarptautinės kelionės, jei ne 15. Rašydamas tai, JAV Valstybės departamentas nurodo 10–13 savaičių įprastiniam atnaujinimui ir 7–9 savaičių greitam atnaujinimui. Valstybės departamentas taip pat rekomenduoja atnaujinti pasus „gerokai prieš bet kokias planuojamas tarptautines keliones, net jei jos dar galioja kelis mėnesius“, rašoma jo svetainėje. Atminkite, kad kai kurioms kelionėms kelionėms reikia turėti galiojantį pasą mažiausiai šešis mėnesius nuo kelionės datų.

Prenumeruokite mūsų kasdienį naujienlaiškį

Pastaba: taip pat yra pasų agentūrų ir centrų, kurie gali beveik iš karto apdoroti prašymą, tačiau labai sunku susitarti dėl susitikimo. Bandžiau daug kartų skambinti, kad susitarčiau, o kartais telefonai net nebuvo prijungti. Be to, per dvi savaites turite turėti neišvengiamą kelionę, kad galėtumėte net susitarti dėl susitikimo.

Jei abejojate, paskubėkite. Visada.

Mano gelbėjimas šioje netvarkoje buvo tai, kad paspartinau pradžią ir sumokėjau už dviejų dienų pristatymą. Anksčiau neminėjau, kad kovo 27 d. turėjau išsikraustyti iš savo buto Niujorke ir iškart po to keliavau į darbą. Spaudimas buvo įjungtas.

Jei nesate tikri, ar įprastu būdu apdorojant pasą gausite laiku iki atostogų, labai rekomenduoju tai paspartinti. Tai kainuos papildomus 60 USD, bet, mano nuomone, tai verta. Jei dar labiau nerimaujate dėl savo laiko, taip pat siūlau pasirinkti dviejų dienų pristatymo terminą. Tai jums kainuos dar maždaug 20 USD, bet vėlgi man trūko laiko. Be bazinės pratęsimo kainos (130 USD), sumokėjau papildomus 80 USD, todėl bendra suma už atnaujinimą buvo 210 USD.

Nors žinau, kad tai nėra pasirinkimas kiekvienam keliautojui, aš to nebūčiau daręs, jei šiais metais mano atnaujinimo laikotarpis nebūtų buvęs toks trumpas. Jei neturėčiau laukiančių kelionių ir sudėtingo galiojimo laiko, nebūčiau mokėjęs papildomų 80 USD.

Kreipkitės į savo vietinį atstovą

Kadangi mano prašymas atsidūrė skaistykloje, kurios statusas yra „gautas“, nusprendžiau susisiekti su savo išrinktu pareigūnu. Maniau, kad mažiausiai, ką jie galėtų padaryti, tai susisiekti su Valstybės departamentu už mane, nes galiausiai tai yra darbo dalis. Kongreso narys Jerry Nadleris buvo vienas iš mano išrinktų pareigūnų, todėl nuėjau į jo svetainę ir užpildžiau prašymą dėl savo paso.

Kovo 20 d. jo biuro atstovas el. paštu mane informavo, kad Valstybės departamentas „turi problemų dėl atnaujinimo paraiškų, gautų per naują internetinį portalą, kiekio“.

Ji paaiškino, kad anksčiau biuras galėjo susisiekti su pasų agentūros vieta ir prašyti nedelsiant apdoroti, nepaisant pareiškėjo kelionės datos. „Tačiau internetiniai atnaujinimai yra tiek palaikomi, kad Valstybės departamentas šiuo metu priima tik Kongreso užklausas dėl atvejų, kai patvirtintos kelionės per 2 savaites“, – rašė ji.

Patvirtinau jai, kad mano kelionė vyks per dvi savaites, ir pateikiau savo skrydžio numerį. Ji taip pat paprašė elektroninės privatumo patvirtinimo formos ir mano skrydžio maršruto, kurį išsiunčiau (nors vėliau ji atsakė, kad mano atleidimo forma niekada nebuvo įvykdyta). Paaiškėjo, kad anksčiau tą rytą mano paraiškos būsena pasikeitė iš „gauta“ į „vykdoma“, bet vis tiek pateikiau informaciją, jei ji dar labiau vėluotų. Mano pasas buvo išsiųstas kitą dieną, kovo 22 d.

Nors atrodo, kad mano pasas pasikeitė į „vykdomas“ tuo metu, kai su manimi susisiekė darbuotojas, manau, kad tai buvo atsitiktinumas. Nepaisant to, vis tiek rekomenduoju susisiekti su vietine išrinkta pareigūne, kuri padėtų jums atnaujinti pastangas, nes ji buvo labai naudinga.

Galbūt pasirinksite pašto atnaujinimą

VISUALSPACE / GETTY IMAGES

Kadangi Valstybės departamentas supaprastina internetinio atnaujinimo procesą, galbūt geriau likti prie pašto atnaujinimo. Tai netgi gali būti vienintelė jums prieinama galimybė, nes Valstybės departamentas kovo 8 d. pristabdė atnaujinimus internetu. „Per ribotą leidimą daugiau nei 500 000 klientų savanoriškai pateikė paraiškas internetu ir išbandė mūsų sistemą“, – teigiama svetainėje. „Mes tikimės, kad vėliau šiais metais galėsime paleisti patobulintą programą visos šalies mastu.

Nors atnaujinimo internetu galimybė bus pasiekiama vėliau šiais metais, manau, kad būtų protinga tęsti atnaujinimą paštu, kol skyrius išlygins procesą. Be to, svetainė, kurią naudojau atnaujindama internetu, buvo nepaprastai temperamentinga, todėl tik retkarčiais galėjau pasiekti savo paraiškos būseną. Svetainė dažnai strigdavo, o tai buvo problema ir mano bendradarbiui.

Tikėtis vėlavimų

Deja, atrodo, kad pasų atnaujinimas vėluoja, nesvarbu, kokiu maršrutu pasirinksite. Paklausa yra didelė, o atsilikimai neišvengiami. Tikimasi, kad ši atidėta paslauga bus suteikta po patvirtinimo TPG kovo mėn. ir atspindi būsimą įtemptą agentūros vasaros kelionių sezoną. Pasak JAV valstybės sekretoriaus Antony’io Blinkeno, pasų paklausa labai išaugo – prašymų buvo 30–40% daugiau nei tuo pačiu metu pernai.

Planuokite iš anksto ir įsitikinkite, kad paraišką pateikėte gerokai prieš būsimą kelionę. Neplanuokite negrąžinamų kelionių, jei svyruojate apie paso galiojimo pabaigą / atidėtą paso atnaujinimą. Arba tik tuo atveju nusipirkite kelionių draudimą.

Apatinė eilutė

Tai buvo įtempta patirtis, bet padėjo tai, kad buvau proceso viršuje ir išnaudojau daugybę būdų, kaip paspartinti atsinaujinimą. Turėjau unikalų laiko tarpą naujam pasui gauti, todėl man pasisekė, kai jis pagaliau atvyko prieš mano tarptautinę kelionę. Tikėtis, kad tai užtruks, ypač vasarą, nes didėja pasų paklausa. Būkite kantrūs ir ramūs. Dabar grįžtu prie savo šūkio: Turėkite pasą. Keliaus.

Papildoma Caroline Tanner ataskaita.

Susiję skaitymai: