Skip to content
Home » Automobilių stovyklavimo pagrindai: galutinis pakavimo kontrolinis sąrašas [2023]

Automobilių stovyklavimo pagrindai: galutinis pakavimo kontrolinis sąrašas [2023]

 • by

Automobilių kempingas yra vienas iš mano mėgstamiausių būdų keliauti po šalį. Tai paprasta ir nebrangi, be to, tai nuostabūs vartai į nuostabų lauką. Nesvarbu, ar norite aplankyti nacionalinius parkus, įrengti bazinę stovyklą nuotykiams lauke, ar tiesiog sutaupyti pinigų kelionei, automobilių kempingas yra puikus būdas keliauti.

Jei niekada nebandėte kempingo automobiliu, gali bauginti bandyti nuspręsti, kokią įrangą reikia pasiimti, ką palikti ir kam pasiruošti. Šis vadovas yra jūsų galutinis kontrolinis sąrašas, kuriame rasite būtiniausių automobilių stovyklavimo reikmenų, kuriuos turėsite pasiimti į kitą kelionę.

Kiekvienais metais aš praleidžiu dešimtis naktų savo automobilyje arba po žvaigždėmis, ir tai yra dalykai, kuriuos radau sėkmingam kempingui automobiliu.

Prieglauda ir miegas

Automobilių stovyklavietės miegas

Vienas iš svarbiausių aspektų, susijusių su kempingu automobiliu, yra tai, kad gerai išsimiegotumėte. Sunku pranokti pabudimą iki saulėtekio po puikios nakties lauke, tačiau jei neturite tinkamos įrangos, miegoti lauke gali būti nepatogu ir sunku.

Miego įklotas / Pripučiamas čiužinys

Automobilių kempingas Luno oro čiužinys

Geras miegui skirtas įklotas arba pripučiamas čiužinys yra svarbiausia stovyklavimo reikmenų dalis, užtikrinanti gerą nakties miegą lauke. Kaip ir jūsų čiužinys namuose, taip ir jūsų miegui skirtas kilimėlis gali pasidaryti arba sulaužyti, kai reikia jaustis patogiai keliaujant automobiliu.

Daugelį metų stovyklaudamas miegojau tik ant pusės colio storio putplasčio miegamojo kilimėlio. Jis buvo pigus, lengvas ir nesunaikinamas, bet aš taip pat kiekvieną rytą keldavausi sustingęs ir pavargęs. Kai pagaliau atnaujinau į kokybišką pripučiamą trinkelę, tai pakeitė visą mano stovyklavimo patirtį.

Tikrai verta patyrinėti įvairias galimybes ir investuoti į kokybišką miegą užtikrinantį miegmaišį.

Kitas dalykas, į kurį reikia atsižvelgti renkantis miegui skirtą įklotą, yra tai, kad jūsų įklotas arba čiužinys yra vienintelis dalykas tarp jūsų ir šaltų jūsų automobilio grindų. Daugelis gerų miegui skirtų įklotų yra skirti izoliuoti nuo šaltos žemės ir išlaikyti šilumą naktį. Jei planuojate stovyklauti automobiliu vėsesnėje temperatūroje, tikrai rekomenduočiau rasti izoliuotą trinkelę.

Yra keletas kempingo padėklo ar čiužinio maršrutų:

 • Pigiausias yra atminties putplasčio gabalas, kurį galite supjaustyti, kad tilptų į savo automobilį. Ši parinktis paprasta, nebrangi, patogi ir šilta. Didžiausias minusas yra tai, kad atminties putos nelabai susipakuoja, todėl užims daug vietos jūsų automobilyje.
 • Pneumatiniai čiužiniai yra vienas iš geriausių galimų variantų, nes jie gali būti labai patogūs, tačiau vis tiek supakuoti. „Luno Life“ oro čiužinys yra puikus pasirinkimas, pagamintas pagal užsakymą, kad tilptų jūsų automobilio gale. Tai tikrai verta patikrinti dėl lengvo nustatymo, didelio patogumo ir pritaikymo. Peržiūrėkite visą mūsų Luno Life čiužinių apžvalgą.
 • Taip pat galite naudoti lengvą pripučiamą miegmaišį. Tai puikus būdas, jei taip pat daug keliaujate su kuprine ir norite naudoti tą patį įklotą abiem veikloms. „Therm-a-Rest Xlite“ yra viena iš geriausių turimų itin lengvų kuprinių pagalvėlių ir yra izoliuota, kad sušiltų naktį.

Stovyklavietės palapinė

REI Co-op Skyward 4 palapinė

Nors automobilių kempingas paprastai reiškia miegą viduje savo automobilį, kai kuriems žmonėms palapinę atvežti ir miegoti šalia jų automobilis gali būti geresnis pasirinkimas. Štai keletas priežasčių, dėl kurių galite pasirinkti palapinę kitai kelionei į stovyklą:

 • Jei turite tik sedaną ar kompaktišką automobilį, miegoti gale tikriausiai nėra išeitis.
 • Jei planuojate apsistoti vienoje stovyklavietėje keletą dienų, bet vis tiek leistis į dienos išvykas į netoliese esančias vietoves, gali būti malonu pasistatyti palapinę kaip pagrindinę stovyklą, o ne kiekvieną vakarą susikrauti ir išpakuoti automobilį.
 • Daugelis stovyklaviečių palapinių yra daug erdvesnės nei automobilyje, todėl palapinė gali būti geresnė, jei jums patinka daug vietos atsistoti ir išsitiesti.

Renkantis palapinę automobilių stovyklavimui, galite pasirinkti erdvesnę palapinę, skirtą naudoti stovyklavietėje, arba mažesnę, lengvą kuprinės palapinę.

Didesnės stovyklavietėms skirtos palapinės yra puikios, nes yra tvirtos ir erdvios. Daugelis palapinių šiais laikais yra pakankamai aukštos, kad jose atsistotų, o tai tikrai malonu, kai persirengiate ar tiesiog pabūni stovyklavietėje.

„REI Skyward 4 Tent“ yra gera automobilių stovyklavimo palapinė, kuri yra gerai pastatyta ir turi daug vietos.

Aš asmeniškai daug kuprinu ir jau turiu gerą kuprinių palapinę, todėl naudoju ją ir automobilių stovyklavimui. Jei norite keliauti ir kempinguose automobiliu, ir su kuprinėmis, turėti tik vieną kuprinės palapinę yra puikus būdas supaprastinti savo drabužių spintą. Šios palapinės yra lengvos ir lengvai pastatomos, tačiau jose taip pat nėra tiek vietos, kiek stovyklaviečių modeliuose.

Pagalvė

„Sea To Summit Eros“ pūkinė pagalvė

Nežinau, kiek kartų išvykau į kelionę ir supratau, kad pamiršau savo pagalvę. Tai tikrai yra kažkas, ko nenorite palikti savo automobilių stovyklavimo kontrolinio sąrašo.

Puikus dalykas kempinge yra tai, kad įprastą pagalvę galite atsinešti iš namų. Čia nėra jokios priežasties aukotis dėl patogumo, tad kodėl gi nepasijunti patogiai?

Jei tikrai norite labiau supakuotos kempingui pritaikytos pagalvės, yra keletas pripučiamų variantų, kuriuose supakuojamos itin mažos arba kompaktiškos stovyklavietės pagalvės su tradiciniu užpildu.

 • Pripučiamai pagalvei rekomenduočiau „Eros Down Ultralight“ pagalvę nuo jūros iki aukščiausiojo lygio susitikimo. Jame yra pūkuotų pūkų sluoksnis, kuris suteikia daugiau komforto nei dauguma pripučiamų pagalvių.
 • „Klymit Drift Camp Pillow“ yra lengvai valoma pagalvė, kuri yra gana maža ir puikiai tinka stovyklaujant automobiliu.

Miegmaišis

„Sea to Summit Ascent“ miegmaišis

Niekas taip nesutrikdo gero miego stovykloje, kaip pabudimas šaltas vidury nakties. Kokybiškas miegmaišis yra pagrindinė jūsų automobilių stovyklavimo kontrolinio sąrašo įranga, skirta naktį išlikti skrudintai šiltai.

Jei neturite miegmaišio, tikrai galite eiti į kempingą automobiliu tiesiog su antklodėmis iš namų. Anksčiau važinėjau šiltesniu oru automobiliu su tik antklodėmis ir neturėjau jokių problemų.

Be to, miegmaišis tikrai veiks geriau nei antklodės, kad sušildytų, kai temperatūra pradės kristi. Geri miegmaišiai taip pat gali būti gana maži ir patogesni stovyklavimui.

Vienas iš didžiausių sprendimų, kuriuos reikia priimti perkant miegmaišį, yra pasirinkti miegmaišį su pūkais ar sintetine izoliacija. Abu variantai gali būti pakankamai šilti ir patogūs stovyklaujant, tačiau yra keletas gana reikšmingų skirtumų. Štai keletas dalykų, į kuriuos reikia atsižvelgti:

 • Pūkiniai miegmaišiai yra daug labiau supakuoti nei sintetiniai, todėl jie užims mažiau vietos kuprinėje ar automobilyje.
 • Yra žinoma, kad sintetinė izoliacija išlaiko dalį šilumos net ir šlapia, o pūkai paprastai praranda izoliacines savybes, jei sušlaptų.
 • Pūkai yra lengvesni nei sintetinė izoliacija.
 • Sintetinis miegmaišis bus daug pigesnis nei pūkai.

Taigi, kurį turėtumėte pasirinkti, pūką ar sintetinį?

Jei planuojate pasivažinėti su kuprine, pūkinis miegmaišis yra nieko gero. Sintetinė izoliacija yra tiesiog per didelė ir sunki, kad būtų praktiška. Pūkų talpumas, šiluma ir lengvas svoris idealiai tinka kelionėms po šalį.

Jei turite mažą biudžetą ir žinote, kad liksite kempinguose, į kuriuos galėsite važiuoti automobiliu, tuomet sintetinis krepšys gali būti prasmingas, nes nesvarbu, kiek jis sveria, jei nereikės jo neštis.

Mūsų geriausių miegmaišių prekių ženklų straipsnyje rasite puikią informaciją, kaip rasti kokybišką miegmaišį. Štai keletas kokybiškų miegmaišių rekomendacijų, kad galėtumėte pradėti:

 • „Sea to Summit Ascent“ yra universalus pūkų krepšys su puikia ventiliacija šiltesnėms naktims.
 • „Marmot Trestles 15“ yra aukštos kokybės sintetinis krepšys, kuris puikiai tiks, jei turite mažą biudžetą.
 • Therm-a-rest Ohm 20 yra ypač lengvas krepšys rimtoms kelionėms su kuprine. Jis taip pat pakankamai šiltas ir patogus stovyklavimui automobiliu.

Langų ekranai

Luno langų ekranai

Štai patarimas: niekada nemiegokite automobilyje, kai visi langai yra visiškai uždaryti. Norint gerai miegoti, reikalingas geras oro srautas, o miegant su uždarytais langais automobilyje susikaups drėgmė (ypač vėsiu oru).

Bandžiau miegoti su uždarytais langais ypač šaltomis naktimis ir pabudau nuo automobilio, pilno tvankaus, drėgno oro ir langų, padengtų rasa ir ledu. Mano patirtis rodo, kad prastas oro srautas naktį sukelia prastą miegą ir prabunda nuo galvos skausmo. Patikėk manimi, ventiliacija yra svarbiausia.

Tačiau paliekant atidarytus langus problema yra ta, kad, ypač vasarą ar važinėjančiose vietose, galite įsileisti uodų ar kitų vabzdžių. Sprendimas yra sukurti tinklinį ekraną, kuris uždengtų jūsų langą, kuris leistų orui cirkuliuoti, bet apsaugotų nuo klaidų.

Nesunku nusipirkti nebrangaus tinklinio audinio gabalėlį, supjaustyti jį pagal dydį ir įkišti į automobilio langus. Šis…