Skip to content
Home » Ar pirkdami lėktuvo bilietus turėtumėte naudoti mylias ar grynuosius pinigus?

Ar pirkdami lėktuvo bilietus turėtumėte naudoti mylias ar grynuosius pinigus?

  • by

Redaktoriaus pastaba: tai pasikartojantis įrašas, nuolat atnaujinamas nauja informacija ir pasiūlymais.


Mano šeima renka oro linijų mylias dėl kelių skirtingų priežasčių. Dažnai išperkame mylių už skrydžius, kurių kitaip negalėtume sau leisti nusipirkti grynaisiais.

Taip pat juos išpirksime, kad tam tikri skrydžiai būtų kur kas patogesni sėdėdami priekyje arba spontaniškoms kelionėms – pramogoms ar įsipareigojimams.

Tačiau negalime išpirkti mylių už kiekvieną skrydį. Taigi, turime nuspręsti, už kuriuos mokėsime taškais ir myliomis, o už kuriuos – grynaisiais.

Lėktuvų bilietų kainos gali būti įdomios. Galite pamatyti neįtikėtinų pasiūlymų, pvz., 39 USD kainos į vieną pusę itin pigių skrydžių vežėjams, tačiau tai tik dalis istorijos.

Oro linijų bendrovės taip pat mažina pajėgumus tam tikruose oro uostuose, o kitus išvis palieka. Atsiranda naujų oro linijų ir naujų maršrutų. Taigi kai kuriose rinkose lėktuvų bilietų kainos gali būti didesnės, nei mokėjote anksčiau. Jūsų patirtis skirsis priklausomai nuo oro uostų, iš kurių skrendate.

Kai grynųjų pinigų kainos yra labai didelės arba labai mažos, dažnai nesunku nuspręsti, kada naudoti mylias, o ne grynuosius pinigus. Tačiau kartais tai yra daug sunkesnis sprendimas. Štai dalykai, į kuriuos atsižvelgiame apsispręsdami, ar užsakydami skrydžius atsiimti savo kreditinę kortelę, nuolatinio keleivio numerį ar kredito kortelės taškus.

Patikrinkite apdovanojimų prieinamumą ir kainas

MSTUDIOIMAGES/GETTY IMAGES

Mylių naudojimas yra tik pasirinkimas, jei yra tinkamas apdovanojimas už gerą kainą. Prieš pradėdami nerimauti, ar naudoti mylias, ar grynuosius pinigus, patikrinkite, ar kada ir kur norite keliauti, galite gauti apdovanojimą.

Kuo lankstesnės kelionės datos, tuo didesnė tikimybė, kad sutaupysite. Tačiau oro linijoms vis labiau pereinant prie dinamiškos apdovanojimų kainodaros, „taupymo apdovanojimai“ gali tapti mažiau svarbūs. Vietoj to, jums gali tekti patikrinti apdovanojimų kainas, nes jos skirsis kiekvieną dieną.

Užsiregistruokite mūsų kasdieniniam naujienlaiškiui

Taip pat patikrinkite skrydžio kainą grynaisiais. Man patinka naudoti „Google“ skrydžius, kad greitai nustatyčiau skrydžių kainas per tam tikrą laikotarpį. Atminkite, kad Pietvakarių skrydžiai bus rodomi „Google“ skrydžiuose, bet nebus rodoma kaina.

Susijęs: galutinis vadovas, kaip ieškoti apdovanojimų pagrindinėms oro linijoms

Patikrinkite savo grynųjų pinigų ir taškų likučius

Kai žinosite skrydžių kainas grynaisiais arba myliomis, laikas patikrinti tikrovę. Ar grynųjų pinigų išleidimas dabar yra jūsų biudžeto pasirinkimas? Ar turite pakankamai mylių, kad galėtumėte įveikti skrydžius?

Jei jūsų grynųjų pinigų biudžetas yra mažas, svarstyklės gali nukrypti į mylių naudojimą. Kita vertus, jie gali patarti naudoti grynuosius, jei pritrūksite mylių arba taupysite juos dideliam išpirkimui.

Net jei kitu atveju tai yra gana prastas ridos išpirkimas, jei neturite laisvų pinigų sumokėti už bilietą, mylios gali būti tinkamas skambutis – ir tai gerai.

Apskaičiuokite centus už mylią

ZACHAS GRIFFAS / TAŠKŲ VAIKINAS

Kai žinote bilieto pardavimo kainą doleriais ir myliomis (ir darant prielaidą, kad turite prabangos pasirinkimą, kai kalbama apie užsakymą), turite atlikti kai kuriuos skaičiavimus.

Dauguma žmonių, kurie jau kurį laiką buvo taškų ir mylių pasaulyje, turi minimalią vertę, kurią nori gauti už savo oro linijų mylias. TPG palengvina tai, kad kas mėnesį pateikiami vertinimai, leidžiantys suprasti, ko turėtumėte tikėtis gauti už savo mylias.

Ne visos mylios yra vertos tiek pat. Jungtinė mylia gali kainuoti 1,21 cento, o Alaska Airlines mylia – 1,8 cento. Norėdami priimti sprendimą, galite naudoti TPG apdovanojimų ir grynųjų pinigų skaičiuoklę. Bet štai kaip atlikti savo matematiką.

Jei norite užsisakyti vietinį lėktuvo bilietą į abi puses, kurį galima įsigyti už 25 000 oro linijų mylių, o pardavimo kaina yra 500 USD, užsisakę šį apdovanojimą gausite maždaug 2 centus už mylią. Paprastai tai yra geras sandoris (500 USD padalintas iš 25 000 mylių).

Tačiau, jei tas pats bilietas kainavo 250 USD, užsakant tuos pačius 25 000 mylių, jūsų grąža yra tik 1 centas už mylią. Tokiu atveju tikriausiai verčiau nusipirkti bilietą, sutaupyti mylių ir kelionėje užsidirbti tiek išperkamų, tiek elitinių kvalifikacinių mylių.

Norėdami gauti konkrečius vertinimus, taip pat turite atsižvelgti į mokesčius ir rinkliavas, taikomus apdovanojimams, nors tai dažniausiai suskaldo plaukus vietinės kelionės metu.

Nors TPG turi taškų vertinimus, tai padeda nuspręsti savo vertybes. Vienas greitas būdas susidaryti gerą supratimą apie tai, kiek vertinate savo mylias, yra nuspręsti, kiek 25 000 mylių vietinis ekonominis bilietas į abi puses kainuotų myliomis, o ne grynaisiais. Ar tai 500 USD? 150 USD? 350 USD?

Jei atsakymas yra apie 350 USD, kiekvieną mylią galite įvertinti po 1,4 cento. Šis skaičiavimas yra sudėtingesnis, kai išperkame tarptautines arba aukščiausios kokybės keliones salone, nes daugelis iš mūsų niekada negalėtų sumokėti už 5 000–10 000 USD kainuojantį bilietą grynaisiais.

Jei dirbate su oro linijų taškais pagal fiksuotos vertės programą, pvz., „Southwest“ ar „JetBlue“, šis sprendimas tampa lengvesnis. Taškai jau turi santykinai fiksuotą vertę tose programose, todėl galite juos naudoti didžiąją laiko dalį, nebent siekiate elito statuso.

Susiję: Kaip (ir kodėl) apskaičiuoti premijos išpirkimo vertes

Ar svarbus elito statusas?

Jei jums rūpi pelnyti oro linijų elito statusą kasmet nuskridęs tam tikrą mokamų mylių skaičių, tai taip pat atsižvelgia į lygtį. Tai turėtų būti artimas skambutis, pagrįstas centais už mylią, bet jei jums reikia ir toliau įgyti elito statusą, tai gali nusverti svarstykles iki mokamo bilieto.

Kartais aš naudoju grynuosius pinigus, kad nusipirkčiau lėktuvo bilietus, o likusius šeimos narius naudoju mylias, kad sumažinčiau bendrą grynųjų pinigų kainą. Tai reiškia, kad mes nesame toje pačioje rezervacijoje, o tai apsunkina vėlavimų ar atšauktų skrydžių atvejus, tačiau tai yra strategija, kurią karts nuo karto naudoju.

Susiję: geriausios kredito kortelės, kurios 2023 m. pasieks elito statusą

Ar taupote kažkam dideliam?

ZACHAS GRIFFAS / TAŠKŲ VAIKINAS

Net jei matematika yra naudinga mylių naudojimui, pagalvokite, ar tai nepaveiks jūsų ilgalaikių planų ir svajonių.

Daug kartų yra būdų, kaip išleisti grynuosius pinigus trumpesnėms vietinėms kelionėms, net jei tai reiškia, kad reikia skristi itin pigių skrydžių vežėju, pvz., „Spirit Airlines“. Tačiau, neskaitant mylių, nėra daug biudžetą tausojančių būdų skristi tokiu dideliu, prabangiu tarptautiniu verslo ar pirmos klasės skrydžiu.

Jei siekiate didelio išpirkimo, apsvarstykite galimybę laikytis šio plano, o ne atsimušti toliau nuo tikslo linijos su mažesniais išpirkimais.

Susiję: nuostabūs viešbučiai visame pasaulyje, kuriuos galite užsisakyti su taškais

Naudokite kompanioninius bilietus

Kitas dalykas, į kurį reikia atsižvelgti sprendžiant, kaip sumokėti už konkrečią kelionę, yra tai, ar galite turėti bilietą. Pavyzdžiui, kiekvienais metais gaunu metinį Alaska Airlines bilieto bilietą su savo Alaska Airlines Visa® kredito kortele. Ši privilegija leidžia kam nors skristi su manimi už šiek tiek daugiau nei 100 USD – net į Havajus.

Anksčiau naudojome tą palydovo pažymėjimą skrisdami namo iš Havajų. Mokami bilietai paprastai nebūtų prasmingi, bet tai padarė, kai atsižvelgiama į bilietą su nuolaida.

Mes padarėme panašius dalykus su Delta kompanioninių bilietų kainomis. „Frontier Airlines“ siūlo „Kids Fly Free“ pasiūlymus, o „Southwest“ periodiškai siūlo riboto laiko „Companion Pass“ pasiūlymus. Šios sutaupytos išlaidos turėtų turėti įtakos jūsų sprendimams.

Geriausias iš abiejų pasaulių: fiksuotos vertės taškai

ZACHAS GRIFFAS / TAŠKŲ VAIKINAS

Kai negalite nuspręsti, ar išleisti mylių, ar grynuosius pinigus, teisingas atsakymas gali būti C variantas: nė vienas iš pirmiau minėtų dalykų.

Daugelis kredito kortelių suteikia fiksuotos vertės taškų, kuriuos galite naudoti rezervuodami lėktuvo bilietus. Tai leidžia pasinaudoti geromis kainomis ir saugiai laikyti pinigus piniginėje. Be to, jūs vis tiek gausite pažangą siekiant elito statuso ir nebūsite susieti su apdovanojimų prieinamumo apribojimais.

Pavyzdžiui, galite užsisakyti mokamą bilietą su savo „Capital One Venture X Rewards“ kredito kortelė arba „Capital One Venture Rewards“ kredito kortelė o tada naudokite savo mylias, kad sumokėtumėte visą arba dalį ataskaitos mokesčio, kurio vertė yra 1 centas už mylią. Jei radote daug pinigų pinigų bilietą, vis tiek galite jį paimti nesudegindami grynųjų.

Paskutinė mintis: lankstumas

Dar kai kas, į ką reikia atsižvelgti sprendžiant, ar naudoti mylias, ar grynuosius pinigus, yra tai, ar mylių naudojimas gali suteikti daugiau lankstumo nei grynieji pinigai. Galbūt turite elito statusą, leidžiantį pakeisti apdovanojimų rezervacijas be baudos. Arba galite užsisakyti naudodamiesi programa, kuri neima didelių mokesčių už apdovanojimų pakeitimą ar atšaukimą.

Pavyzdžiui, jei užsakote „American Airlines“ vykdomą apdovanojimo skrydį išpirkdami „Alaska Airlines“ mylių ir jums reikia atšaukti skrydį, galite tai padaryti nemokamai, jei tai padarysite bent dieną prieš suplanuotą…