Skip to content
Home » 6 mėnesių paso taisyklės vadovas – kas tai?

6 mėnesių paso taisyklės vadovas – kas tai?

  • by

Redaktoriaus pastaba: tai pasikartojantis įrašas, nuolat atnaujinamas nauja informacija ir pasiūlymais.

Tai gali atrodyti nereikšminga, bet kai užsisakėte skrydžius, viešbučius, išsinuomotus automobilius ir likusį maršrutą, prieš keliaujant verta pasidomėti paso galiojimu.

Galbūt nustebsite, kaip skiriasi reikalavimai įvairiose šalyse. Surinkome informaciją iš JAV Valstybės departamento svetainės ir JK vyriausybės svetainės, kad sukurtume vieno langelio apgaulės lapą, kuriame būtų nagrinėjamos įvairios šalys, kuriose paprastai reikalaujama turėti pasą, kuris galioja ilgiau nei keliaujate (vienam, trims ar šeši mėnesiai.

Atminkite, kad kai kurios šalys, pažymėtos žvaigždute, nukrypsta nuo standartinio šešių mėnesių reikalavimo. Šios išvados taip pat susijusios tik su paso galiojimo datomis – čia neapimame vizų reikalavimų. Jie gali skirtis priklausomai nuo to, kur einate ir iš kur atvykstate.

Šengeno šalys Europoje

Daugelis Europos šalių – iš viso 26 – yra pasirašiusios Šengeno susitarimą. Todėl jie laikosi 3+3 taisyklės, pagal kurią jūsų pasas turi galioti tris mėnesius po trijų mėnesių įvažiavimo vizos arba iš viso šešis mėnesius, neatsižvelgiant į jūsų pradinės buvimo trukmės. Kai kurios Šengeno šalys reikalauja, kad pasai galiotų tik tris mėnesius po numatyto buvimo, kitose manoma, kad galite likti visas 90 vizos galiojimo dienų, taigi, šešių mėnesių laikotarpį.

Šengeno susitarimą pasirašiusios šalys yra: Austrija, Belgija, Čekija, Danija, Estija, Suomija, Prancūzija, Vokietija, Graikija, Vengrija, Islandija, Italija, Latvija, Lichtenšteinas, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Nyderlandai, Norvegija, Lenkija, Portugalija, Slovakija, Slovėnija, Ispanija, Švedija ir Šveicarija.

SERGEY SHIK / SHUTTERSTOCK

Likusios toliau išvardytos šalys laikosi įprasto šešių mėnesių paso galiojimo laiko, jei nenurodyta kitaip.

Ne Šengeno Europa, Azija ir Artimieji Rytai

Be Šengeno Europos, rasite įvairių reikalavimų.

PAPILDOMAI, šios Europos, Azijos ir Artimųjų Rytų šalys turi įvairių reikalavimų:

Užsiregistruokite mūsų kasdieniniam naujienlaiškiui

Albanija*, Bahreinas, Bangladešas, Baltarusija*, Butanas, Bosnija ir Hercegovina, Brunėjus, Bulgarija, Kambodža, Kinija, Kroatija*, Honkongas**, Indonezija, Iranas, Irakas, Izraelis, Japonija***, Jordanija, Kazachstanas*, Kuveitas, Kirgizija, Laosas, Makao**, Malaizija, Mongolija, Mianmaras, Nepalas, Naujoji Kaledonija, Šiaurės Korėja, Omanas, Pakistanas, Kataras, Rusija, Saudo Arabija, Singapūras, Šri Lanka, Tadžikistanas, Tailandas, Rytų Timoras, Turkmėnistanas, Turkija (Britanijos pasai turi galioti mažiausiai 150 dienų nuo atvykimo į šalį datos), Jungtiniai Arabų Emyratai, Vietnamas, Vakarų Kranas/Gazos ruožas ir Jemenas.

* Pasas turi galioti tris mėnesius nuo numatytos išvykimo datos.

** Pasas turi galioti vieną mėnesį nuo numatytos viešnagės datos.

*** Pasas turi galioti tik siūlomą viešnagės trukmę.

Afrika

Alžyras, Angola, Botsvana, Burundis, Kamerūnas, Centrinės Afrikos Respublika, Čadas, Kongas, Dramblio Kaulo Krantas, Džibutis, Pusiaujo Gvinėja, Egiptas, Eritrėja, Etiopija, Gabonas, Kenija, Madagaskaras, Malavis, Mauritanija, Marokas (Britanijos pasai turi būti galioja mažiausiai TRIJUS mėnesius atvykimo dieną), Mozambikas, Namibija, Ruanda, San Tomė ir Prinsipė, Somalis, Pietų Afrika (pasuose taip pat turi būti 30 dienų nuo numatytos išvykimo iš šalies datos) Pietų Sudanas, Sudanas, Tanzanija, Uganda ir Zambija.

Šiaurės Amerika ir Karibai

Antigva ir Barbuda, Grenada, Gvadelupa, Haitis, Martinika, Sent Bartsas, Sent Kitsas, Sent Lusija, Trinidadas ir Tobagas.

Centrinė ir Pietų Amerika

Belizas, Bolivija, Kosta Rika, Brazilija** (Britanijos pasai turi galioti šešis mėnesius po atvykimo į Braziliją), Ekvadoras, Salvadoras, Gvatemala, Gajana, Hondūras, Nikaragva, Panama*, Surinamas ir Venesuela.

* Pasas turi galioti tris mėnesius nuo atvykimo.

** Pasas turi galioti tik siūlomą viešnagės trukmę.

Kalvos šlaitai Naujojoje Zelandijoje. WNJAY WOOTTHISASK / GETTY IMAGES

Ramiojo vandenyno pietinė dalis

Australija**, Prancūzijos Polinezija, Kiribatis, Maršalo salos, Mikronezija, Naujoji Zelandija*, Palau, Papua Naujoji Gvinėja, Tonga, Tuvalu ir Vanuatu.

* Pasas turi galioti tris mėnesius nuo atvykimo.

** Pasas turi galioti tik siūlomą viešnagės trukmę.

Apatinė eilutė

Nagrinėdami taisykles atkreipkite dėmesį, kad kai kurios šalys turi nedidelį skirtumą: gali reikėti, kad jos galiotų šešis mėnesius nuo registracijos diena arba šešis mėnesius nuo data numatytas išvykimas. Paprastumo dėlei laikėmės konservatyvaus požiūrio ir manėme, kad bet kurioje šalyje, kurioje taikoma šešių mėnesių taisyklė, kaip ir daugumoje aukščiau išvardytų, bet kuriuo atveju turėtumėte užtikrinti, kad jūsų pasas galiotų praėjus šešiems mėnesiams po numatytos išvykimo datos.

Žinoma, aukščiau pateiktame sąraše yra tik keletas populiarių vietų visame pasaulyje. Jei jūsų numatytos paskirties vietos sąraše nėra, geriausia visada pasiteirauti pas atitinkamą paso išdavėją.

Papildomi Joe Ellisono ir Erico Goldnerio pranešimai.