Skip to content
Home » Soho namas yra didesnis nei bet kada. Ar tai geras dalykas?

Soho namas yra didesnis nei bet kada. Ar tai geras dalykas?

  • by

Privatūs narių klubai šimtmečius domino visuomenę ir jos stebėtojus, nes nariai dažnai yra turto, galios viršūnė arba – bent jau – „matys ir būk matomas“ scenos centras.

Nė vienas klubas nepasižymėjo paskutiniu kibiru, kaip Soho House, kuris išpopuliarėjo ir išgarsėjo po pirmojo atidarymo Londone 1990-aisiais. Tai yra šlovės gniaužtas, kuris galėjo apimti tokias įžymybes kaip Jude’as Law ir Geri Halliwell (dar žinomas kaip „Ginger Spice“) ir „Seksas ir miestas“ pasirodymai savo gyvenimo pradžioje, o šiandien jam skiriamas papildomas dėmesys. Tiesą sakant, Soho namas Vakarų Holivude buvo naujausio Jennifer Garner interviu žurnale Allure fonas.

Artėjant prie 30 metų, Soho House & Co. – naujasis viešai parduodamos bendrovės pavadinimas – yra tokia pat didelė, kokia buvo bet kada. Bendras narių skaičius įvairiuose įmonės klubuose, kuris kovo pabaigoje pasiekė 169 000, yra didžiausias bendrovės narių skaičius. Bendrovė tikisi, kad iki metų pabaigos pasieks 190 000 narių, anksčiau šį mėnesį per bendrovės pajamų skambutį sakė Soho House & Co generalinis direktorius Andrew Carnie.

„Mūsų laukia ilgas kilimo ir tūpimo takas, ir mes darome didelę pažangą“, – pridūrė jis apie įmonės tikslus didinti narių vertę ir pagerinti bendrą veiklą. „Esame įsitikinę, kad tai padės mums gauti didesnį ir pastovesnį uždarbį ateityje.

Tačiau ne visi tai vertina kaip gerą dalyką.

„Soho House“ anksti pritraukė sekėjų, nes buvo kūrybinės klasės narių klubas, o ne privatūs klubai, kurie istoriškai aptarnavo finansininkus, politikus ar kitus, galinčius sau leisti didelius metinius narystės mokesčius. „Soho House“ nebuvo snaudimas, bet jis buvo išskirtinis. Laukiančiųjų sąrašai pildėsi, ir ne visada buvo aišku, ką reikia daryti, kad būtų galima greičiau priimti.

Praėjusių metų pabaigoje bendrovė pagaliau pasiekė pelningą ketvirtį, tačiau per pirmuosius tris šių metų mėnesius smuktelėjo iki 16 mln.

Pelno didinimas aukštesnėmis kainomis

Norint pasiekti pastovesnį pelningumą, Soho House reikia daugiau narių ir daugiau namų visame pasaulyje. Šis postūmis gauti daugiau narių ir pelningumas sulaukė kritikos – ir skaitytojų bei šaltinių atsiliepimų iš tikrųjų – bėgant metams, kad klubai buvo perpildyti.

Kiti mano, kad toks verslas kaip „Soho House“ nėra geriausioje padėtyje tokiais ekonomiškai nestabiliais laikais kaip dabar.

Užsiregistruokite mūsų kasdieniniam naujienlaiškiui

„Soho House turi neblogą prekės ženklą ir gana nišą, bet stiprią sekėjų grupę, tačiau ji buvo grynuosius pinigus deginanti įmonė“, – rašoma finansinių tyrimų namų „Karreta Advisors“ ataskaitoje. „Jis išgyveno pandemiją ir [went public]tačiau dabartinė ekonominė aplinka nėra palanki plėtoti aukščiausios klasės, selektyvios narystės platformos verslą.

„Karreta“ ataskaitoje nurodoma, kad „Soho House“ padidino kainas, kad padidintų narių pardavimą, kad jie kiekviename klube išleistų daugiau. Nors atrodo, kad šis žingsnis padeda bendrovei padidinti pajamas (per metus padidėjo 33%), nerimaujama, kad didesnės išlaidos gali atstumti kai kuriuos narius.

„Soho House“ vadovai per šį uždarbio ciklą nedavė interviu spaudai, tačiau prekės ženklo įkūrėjas anksčiau paneigė ekonominį argumentą, kad tokia įmonė, kaip jis, yra vertinama kaip nerimtas išlaidavimas, kuris išleidžiamas sunkmečiu.

„Visada matėme, kad nariai myli savo namus toli nuo namų“, – praėjusiais metais investuotojo skambutyje sakė „Soho House“ įkūrėjas Nickas Jonesas. „Jie nemėgsta atsisakyti savo narystės, nes norint vėl prisijungti, laukia labai ilga eilė.

Bendrovės laukiančiųjų narysčių sąrašas pirmąjį ketvirtį viršijo 89 000 ribą.

Tačiau atrodo, kad investuojanti visuomenė neperka to, ką parduoda „Soho House“: bendrovės akcijų kaina ketvirtadienio popietę buvo nukritusi beveik 44%, palyginti su jos debiutine kaina, kai 2021 m. ji pirmą kartą įtraukta į Niujorko vertybinių popierių biržą.

Jau nebe vienintelis šou ponis

Kita didėjanti grėsmė „Soho House“ kyla iš tradicinės viešbučių orbitos. Carnie kaip stiprybę nurodė įvairų įmonės pajamų srautą iš restoranų, viešbučių ir narystės.

Tačiau į šį žaidimą įsitraukia ir viešbučių įmonės.

Gyvenimo būdo viešbučių tendencija, kurios siekia visi pagrindiniai žaidėjai, tokie kaip „Hilton“, „Marriott“, „Hyatt“, „IHG“ ir „Accor“, yra skirta pasiūlyti daugiau nei tik nakvynę. Vietoj to tai reiškia, kad viešbučiai vis dažniau stato restoranus ir barus, kuriuose vietiniai kovoja, kad gautų rezervaciją.

Tikimasi, kad „Rosewood’s Carlyle & Co.“ klubas, esantis Honkongo viešbutyje, aprūpins itin prabangos segmentą ir aukštesnę kainą, galiausiai turės pasaulinį buvimą visame pasaulyje.

„Accor“ „Ennismore“ gyvenimo būdo viešbučio atšaka apima „Gleneagles Townhouse“ prekės ženklą – naują viešbutį Edinburge, Škotijoje, kuriame taip pat yra narystės klubas. Tikėtis, kad visame pasaulyje atsiras daugiau tokių viešbučių pasiūlymų.

Tik nariams skirtų klubų kova tik prasideda.

Susiję skaitymai: