Skip to content
Home » Ar norovirusas dažnas kruiziniuose laivuose? Ar turėtumėte nerimauti?

Ar norovirusas dažnas kruiziniuose laivuose? Ar turėtumėte nerimauti?

  • by

Kas yra slapta, ypač užkrečiama ir gali sukelti viduriavimą bei vėmimą? Jei atsakytumėte „norovirusas“, būtumėte teisūs. Bet kas tai yra ir kodėl tai dažnai siejama su kruizais?

Gaunama per daug pranešimų apie noroviruso atvejus laivuose, todėl nieko neįtariančiajai visuomenei atrodo, kad kruiziniai laivai yra nešvarūs arba jūs galite susirgti, jei plauksite. Esu čia, kad ištaisyčiau rekordą.

Sužinokite, kodėl norovirusas yra nesąžiningai paženklintas kruizinių laivų liga, ką kruizinės linijos daro, kad sumažintų plitimą laive ir ar turėtumėte dėl to nerimauti kitoje kelionėje.

Norėdami gauti daugiau kruizinių naujienų, vadovų ir patarimų, užsiprenumeruokite TPG kruizinių kelionių naujienlaiškį.

Kas yra kruizinių laivų norovirusas?

Kruizinės linijos keleivių, turinčių virškinimo trakto ligų simptomų, prašo likti savo kajutėse, kad neužkrėstų kitų. MARIA KORNEEVA/GETTY IMAGES

Norovirusas yra labiausiai paplitęs iš kelių virusų, sukeliančių sunkią virškinimo trakto ligą arba ūminį gastroenteritą. Simptomai gali būti viduriavimas ir vėmimas, taip pat pilvo mėšlungis, galvos skausmai, raumenų skausmai ir karščiavimas – nemalonus potyris bet kuriuo metu, bet ypač atostogaujant.

Norovirusas yra labai užkrečiamas ir plinta, kai paliečiate užterštą paviršių, o tada įkišate pirštus į burną arba šalia jos, pavyzdžiui, valgydami neplovę rankų. Jis taip pat dažnai plinta per užterštą maistą, kartais įgydamas slapyvardį „apsinuodijimas maistu“, nors yra daug patogenų, galinčių sukelti per maistą plintančias ligas. Taip pat galite išgirsti, kad tai bendrai vadinama skrandžio liga arba skrandžio gripu, nepaisant to, kad norovirusai nėra tas pats, kas gripo virusai.

Kaip norovirusas plinta kruiziniuose laivuose?

Kas vis dėlto sukelia norovirusą kruiziniuose laivuose? Norovirusas lengvai plinta artimose patalpose, pavyzdžiui, randamose kruiziniuose laivuose. Nors laivuose ji gali plisti kontaktuojant su asmeniu, ji dažniausiai perduodama, kai keleiviai nenusiplauna rankų po to, kai liečiasi su daugybe liečiamų vietų, tokių kaip turėklai, lifto mygtukai ir serviravimo indai laive esančiuose bufetuose.

Užkrėsti keleiviai, kurie nesiplauna rankų po kosėjimo, čiaudėjimo ar apsilankymo tualetu, yra priežastis, dėl kurios šie paviršiai pirmiausia užteršiami. Kad neplatintumėte savo ir kitų mikrobų, dažnai plaukite rankas, ypač prieš valgydami, bent 20 sekundžių su muilu ir šiltu vandeniu, būtinai šveisdami aplink nagus ir tarp pirštų.

Užterštas maistas taip pat yra priežastis, tačiau tai nėra taip įprasta laivuose, kur darbuotojai yra kruopščiai apmokyti laikytis sveikatos ir saugos sanitarijos gairių. Standartus įgyvendina JAV ligų kontrolės ir prevencijos centrai. (Daugiau žr. kitą skyrių.)

Prenumeruokite mūsų kasdienį naujienlaiškį

Ką daro kruiziniai laivai, kad išvengtų noroviruso protrūkių laive?

Kruiziniai laivai daro viską, ką gali, kad paliečiamos zonos būtų dezinfekuotos ir tarp plaukiojimų būtų kruopščiai išvalytos. GUIDO MIETH / GETTY IMAGES

Kruizinėse linijose dirba įgulos, kurios rūpinasi, kad viešosios erdvės ir paviršiai būtų švarūs. Galerijos įgulos ir padavėjai yra išsamiai apmokomi maisto saugos ir tvarkymo klausimais.

Linijos taip pat tikrina keleivius dėl ligos požymių įlaipinimo metu. Jie prašo keleivių, kurie pasijunta blogai per kruizą, pranešti apie simptomus medicinos centrui ir likti izoliuoti savo kajutėse.

Laivuose, kuriuose atsiranda protrūkių, įgula atlieka gilų laivo valymą keleiviams išlipus ir prieš pradedant kitą plaukimą. Tais atvejais, kai protrūkiai yra ypač sunkūs, vėlesni plaukimai gali būti atšaukti, kad būtų galima atlikti kruopštesnę dezinfekciją.

Be to, CDC laivų sanitarijos programa, įgyvendinta aštuntajame dešimtmetyje, nustato, kad visi keleiviniai laivai, vežantys 13 ar daugiau žmonių, yra atsitiktinai, iš anksto neįspėję, tikrinami, jei jie nori įplaukti į Jungtinių Valstijų uostus.

Vykdydami programą, laivai privalo laikytis griežtų sveikatos ir saugos protokolų, kurie diktuoja viską nuo didelio prisilietimo vietų valymo iki maisto laikymo šaldikliuose, šaldytuvuose ir virtuvėse.

VSP inspektoriai įlaipinami į laivus ir atlieka išsamius patikrinimus, kad įsitikintų, jog laikomasi reikalavimų, o standartai yra aukšti. Mažiau nei 86 balai iš 100 laikomas nesėkmingu. Naujausių patikrinimų balų sąrašą ir kiekvieno laivo pažeidimų sąrašus galite rasti VSP svetainėje.

Ar turėtumėte nerimauti dėl noroviruso užsikrėtimo kruizo metu?

Jei kruizo metu susirgote ūminiu gastroenteritu, galite daug laiko praleisti vonios kambaryje. RAPEEPONG PUTTAKUMWONG / GETTY IMAGES

Trumpas atsakymas yra ne. „Žmonės dažnai asocijuojasi su kruiziniais laivais su ūmiomis virškinimo trakto ligomis, tokiomis kaip norovirusas, tačiau ūminės virškinimo trakto ligos kruiziniuose laivuose pasitaiko gana retai“, – sakoma CDC puslapyje „Faktai apie norovirusus kruiziniuose laivuose“.

Remiantis matematika, jūs turite mažiau galimybių užsikrėsti virškinimo trakto liga laive nei daugelyje vietų, kurias tikriausiai aplankysite sausumoje.

CDC apskaičiavo, kad tik apie 1% visų metinių JAV noroviruso atvejų įvyksta kruiziniuose laivuose. Didžiausias skaičius yra slaugos namuose, ligoninėse, mokyklose ir restoranuose, kurie kartu sudaro apie 91 % atvejų.

Ištyręs ūminio gastroenterito atvejus 2006–2019 m. (prieš kruizų pramonės uždarymą COVID-19), CDC nustatė, kad atvejų skaičius laivuose sumažėjo per tuos 14 metų. Ji taip pat pažymėjo, kad didesniuose laivuose ir savaitės ar ilgesnėse kelionėse atvejų dažniau pasitaiko.

„2006–2019 m. keleivių ir įgulos susirgimų skaičius kruiziniuose laivuose sumažėjo“, – teigiama ataskaitoje. Tai gera žinia kreiseriams.

Per tą laiką 252 VSP jurisdikcijai priklausančiais kruiziniais laivais plaukė apie 127 mln. keleivių. Iš tų 127 milijonų kreiserių 26 450 pranešė apie virškinimo trakto ligos simptomus. Skamba kaip didelis skaičius, tačiau jis sudaro tik 0,02 % (dvi šimtąją procento dalį) kreiserių per tuos 14 metų, o bendras atvejų skaičius sumažėjo nuo 4 507 2006 m. iki 1 201 2019 m.

Jei norite sužinoti informaciją apie protrūkį, galite rasti išsamų sąrašą laivų, kuriuose buvo ūminio gastroenterito protrūkių (daugelį jų sukėlė norovirusas), suskirstytą pagal metus, maždaug įpusėjus CDC protrūkio puslapiui.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie tai, kaip išlaikyti savo sveikatą laive, skaitykite TPG istoriją apie tai, kaip nesusirgti kruizo metu.

Kodėl tiek daug kruizinių norovirusinių pranešimų apie naujienas?

Norovirusas gali sukelti išsekimą ir skausmą. PETER DAZELEY / GETTY IMAGES

Paprastas atsakymas yra tas, kad kruiziniai laivai privalo CDC pranešti apie ūminio gastroenterito atvejus, net kai jų yra mažai. Priešingai, kiti subjektai – mokyklos, slaugos namai, ligoninės ir restoranai – ne.

„Sveikatos pareigūnai seka ligas kruiziniuose laivuose. Taigi protrūkiai aptinkami ir apie juos pranešama greičiau nei sausumoje”, – rašoma CDC faktų puslapyje.

Tiksliau, kiekvieno kruizinio laivo medicinos personalas turi pateikti ataskaitą su sergančių keleivių skaičiumi per 24–36 valandas nuo laivo atvykimo į JAV uostą iš užsienio uosto, net jei nėra virškinimo trakto ligų atvejų. Jie taip pat turi pateikti ataskaitas, jei suserga 2% ar daugiau keleivių ir įgulos ir laivui planuojama atvykti į JAV uostą per 15 dienų. Jei skaičius pasiekia 3% ar daugiau, apie atvejus reikia pranešti CDC, net jei per artimiausias 15 dienų laivas neturi įplaukti į JAV uostą.

Tai reiškia, kad kruizinių laivų noroviruso duomenys yra lengviau prieinami nei kitų subjektų. Nesunku padaryti, kad noroviruso atvejų skaičius skambėtų nerimą keliančiai, tačiau kontekstas yra svarbus. Pavyzdžiui, 100 atvejų viename laive gali atrodyti daug, tačiau tokiame laive kaip „Oasis of the Seas“, kuris plukdo daugiau nei 5 400 keleivių, 100 atvejų yra tik apie 2 % visų laive esančių žmonių.

Apatinė eilutė

Ar turėtumėte nerimauti dėl noroviruso ar kitos virškinimo trakto ligos, kai keliaujate į kruizą? CDC teigia, kad kruizai kasmet sudaro mažiausią atvejų JAV.

Kai plaukiate, tikimybė, kad savaitę atsidursite uždarytame kambaryje ir susikūprinus prie tualeto, yra menka, ypač jei imatės sveiko proto atsargumo priemonių, pavyzdžiui, plaunatės rankas ir nesidalinate gėrimais, indais ir kitais daiktais, kurie lengvai platina mikrobus.

Turite daugiau klausimų apie kruizą? TPG turi atsakymus: